Przelew do Anglii z Polski – najtańsze sposoby

Chorzowianin 2018-05-23
W Internecie można znaleźć całe mnóstwo firm, oferujących wykonanie przelewu międzynarodowego, takiego jak choćby z Anglii do Polski. Zanim jednak zlecisz wykonanie transakcji którejś z nich, musisz rozważyć wszystkie aspekty tego przedsięwzięcia, w tym także aspekt finansowy.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Przelew do Anglii z Polski – najtańsze sposoby

Połączenie międzynarodowe

W ostatnich latach do Anglii napłynęła ogromna fala imigrantów z Polski. Nasi rodacy podjęli odważną decyzję o opuszczeniu kraju, by znaleźć pracę na Wyspach Brytyjskich, zarobić duże pieniądze i wrócić do Polski lub – tak jak wielu już postanowiło – osiąść w Anglii na stałe.

Nierzadko osoby emigrujące z Polski zostawiają w kraju swoich bliskich – rodziny czy partnerów. To właśnie na nich chcą polegać, kiedy okaże się, że znalezienie pracy w obcym kraju jest trudne lub że koszty życia są wyższe, niż można się było tego spodziewać. Nawet jeśli imigrant w Anglii bez problemu znalazł zajęcie zarobkowe, to musi liczyć się z tym, że pierwszą wypłatę otrzyma dopiero po kilku dniach – w dużej mierze Anglicy wypłacają swoim pracownikom należność co tydzień. Niemniej jednak w ciągu tego tygodnia również trzeba nastawić się na pewne opłaty, jak choćby za żywność. W sytuacjach podbramkowych dla imigranta w Anglii ogromną pomocą mogą okazać się środki przelane z Polski.

Tani sposób na przelew

To nie tak, że przelewu międzynarodowego nie można wykonać z poziomu tradycyjnego banku. Najczęściej jednak tego typu transakcje są bardzo kosztowne – bank pobiera automatycznie odgórnie ustaloną opłatę za przesłanie pieniędzy, która (z racji tego, że chodzi o transakcję międzynarodową) bywa stosunkowo wysoka. Na szczęście istnieją firmy, którym można zlecić przelew do UK i nie ponieść przy tym dodatkowych kosztów.

Sprawdź propozycję na:  https://www.easysend.pl/przelewy-do-uk.  

O ile sprawa nie jest nagła i może poczekać, warto wstrzymać się z wykonaniem przelewu i zlecić tę transakcję dopiero w odpowiednim momencie. W tym celu trzeba śledzić rynek walut i dokładnie sprawdzać, czy przelicznik złotówek na funty jest korzystny. Może się bowiem okazać, że w przeciągu kilku dni kurs walut zmieni się do tego stopnia, że odbiorca dostanie odczuwalnie większą sumę.

Na co jeszcze zwracać uwagę

Szukając firmy, która zajmuje się wykonywaniem przelewów międzynarodowych, nie można dać się zaślepić samą propozycją wykonania transakcji bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów. Istnieje bowiem szereg innych czynników, na które należy zwrócić uwagę w doborze jednostki, która oferuje wykonanie przelewu z Polski do Anglii.

Czerwone światło powinno zapalić się w głowie każdej osoby, która czyta, że firma zajmująca się przelewami międzynarodowymi wymaga danych do konta zlecającego transakcję – coś takiego nie powinno mieć miejsca. Należy więc rozglądać się za taką firmą, która przy wykonywaniu transakcji międzynarodowej, jaką jest przelew z Polski do Anglii, gwarantuje pełną dyskrecję i bezpieczeństwo.

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.