PŚ: gonitwa Moniki w mass starcie. Teraz czas na Kanadę

Chorzowianin 2019-01-28 | Komentarzy: 0
Bieg ze startu wspólnego w Anterselvie - zakończony na 14. miejscu - zamyka kolejny etap startów Moniki Hojnisz w biathlonowym Pucharze Świata. Chorzowianka uda się wkrótce za ocean.
PŚ: gonitwa Moniki w mass starcie. Teraz czas na Kanadę

Fot. Chorzowianin.pl INFOSERWIS

Szóste miejsce Moniki Hojnisz w sprincie było doskonałym wstępem do rywalizacji w Pucharze Świata w Anterselvie. Jednak kolejną konkurencję - bieg pościgowy - chorzowianka odpuściła. Trenerka kadry Nadia Biłowa uznała, że ważniejsza jest regeneracja.

Liderka biathlonowej kadry powróciła do Anterselvy w niedzielę - na tzw. mass start, czyli bieg ze startu wspólnego (z udziałem 30 zawodniczek). Podobnie jak w sprincie, Hojnisz znów dobrze spisywała się na trasie. Na pierwszej pętli zajmowała miejsce pod koniec pierwszej dziesiątki.

Kluczowe okazało się pierwsze strzelanie - w pozycji leżącej. Monika spudłowała raz, musiała pokonać karną rundę i straciła kontakt z liderkami. Spadła na 18. miejsce.

Kolejne strzelanie było bezbłędne w wykonaniu naszej zawodniczki i pozwoliło jej awansować na 12. pozycję. Nadal była szansa na miejsce w czołówce, ale w pozycji stojącej Hojnisz zanotowała dwa pudła.

Po czwartej wizycie na strzelnicy wybiegła na trasę jako dwunasta, ale na ostatnich kilometrach wyprzedziły ją jeszcze dwie Norweżki: Marte Olsbu Roiseland i Tiril Eckhoff. Chorzowianka zakończyła mass start w Anterselvie na 14. miejscu.

- Nie od dziś wiadomo, że największym błędem na mass starcie jest pomyłka na pierwszym strzelaniu. Czołówka ucieka i pozostaje gonitwa. Nogi dawały radę, jednak pozostaje odświeżyć głowę i popracować jeszcze trochę przed MŚ nad skutecznością i pewnością siebie - tak w mediach społecznościowych skomentowała niedzielny występ Hojnisz.

"Do zobaczenia za oceanem" - dodała biathlonistka. Teraz bowiem pucharowa rywalizacja przenosi się do Ameryki Północnej. W dniach 7-10 lutego biathlonistki walczyć będą w kanadyjskim Canmore.

7 lutego odbędzie się bieg indywidualny (godz. 22.10 czasu polskiego), 9 lutego - sztafeta (godz. 22.45), zaś 10 lutego - bieg ze startu wspólnego (godz. 22.00).

Hojnisz poleci za ocean jako 10. zawodniczka Pucharu Świata (379 pkt.). Nadal prowadzi Włoszka Dorothea Wierer (632 pkt.).

(mf)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.