Pudła Polek na kanadyjskim mrozie

Chorzowianin 2019-02-07 | Komentarzy: 0
Kanadyjskie Canmore gości biathlonowy Puchar Świata. Rywalizacja toczy się w szalenie trudnych warunkach, przy bardzo niskich temperaturach. W biegu indywidualnym Monika Hojnisz do półmetka plasowała się w czołowej dziesiątce, ale potem trzy razy pomyliła się na strzelnicy.
Pudła Polek na kanadyjskim mrozie

Fot. Szymon Korzuch/dusznikiarena.pl

Po zawodach w Słowenii, Austrii, Czechach, Niemczech i we Włoszech biathlonistki rywalizujące w Pucharze Świata przeniosły się za ocean. Od czwartku startują w Canmore (Kanada), a ich głównym problemem jest niesprzyjająca aura.

Jeszcze kilka dni temu nie było wiadomo, czy zawody w ogóle się odbędą. Temperatura spadła w okolice minus 30 stopni. Ostatecznie w czwartek nieco się ociepliło, ale zawodniczki walczyły w niezwykle trudnych warunkach. Bieg indywidalny pań skrócono z 15 km do 12,5 km (za każdy niecelny strzał do wyniku doliczano nie minutę, lecz 45 sekund).

Chorzowianka Monika Hojnisz, liderka Biało-Czerwonych, wiele razy podkreślała, że na dużym mrozie startuje jej się bardzo ciężko (tak było m.in. w pierwszych zawodach na IO w Pjongczangu).

W biegu indywidualnym w Canmore początkowo radziła sobie dobrze, dwa razy strzelała czysto i plasowała się w czołowej "10". Jednak w drugiej fazie zawodów przytrafiły jej się trzy niecelne próby. Została sklasyfikowana na 31. miejscu (dopisując do dorobku pucharowego 10 punktów). Hojnisz była najlepszą Polką, jej koleżanki z kadry pudłowały bowiem na potęgę. Karolina Pitoń (81. miejsce) nie strąciła siedmiu krążków, a Kamila Żuk (82.) aż dziewięciu. Kinga Zbylut nie stanęła na starcie.

Bieg indywidualny wygrała - mimo jednego pudła - Norweżka Tiril Eckhoff. Druga była Czeszka Marketa Davidova (+9,8 s), a trzecia Włoszka Lisa Vittozzi (+20,9 s). Hojnisz straciła do zwyciężczyni 3:27,7.

W kolejnych dniach warunki w Canmore mają się niestety pogorszyć. Na piątek (godz. 22.45 czasu polskiego) zaplanowano sztafety, zaś na sobotę - sprint (godz. 22.45). O ile aura pozwoli na ich rozegranie.

(m)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.