Reklama: Partnerzy:


Rodzice! Miasto zwiększa dopłaty do żłobków

Chorzowianin 2018-04-25 | Komentarzy: 0
Decyzją Rady Miasta Chorzów zwiększa dotację na pobyt dzieci w żłobków. Dzięki uchwale rodzice maluchów zaoszczędzą 50 zł miesięcznie. Zwiększyć ma się też liczba miejsc w placówkach dla najmłodszych.
Rodzice! Miasto zwiększa dopłaty do żłobków

W Chorzowie systematycznie rośnie liczba miejsc w żłobkach. | fot. archiwum

Od kwietnia prywatne żłobki w Chorzowie otrzymują wyższe dotacje za pobyt maluchów w placówce. Radni przyjęli propozycję prezydenta, aby zwiększyć kwotę z 400 zł do 550 zł.

– Naszym celem jest stałe poszerzanie oferty żłobkowej w Chorzowie. Dzięki wyższej dotacji prowadzenie placówki jest bardziej opłacalne, co przekłada się na nowe miejsca dla najmłodszych – mówi Wiesław Ciężkowski, zastępca prezydenta Chorzowa do spraw społęcznych.

Zmiana dofinansowania oznacza także obniżkę opłat za pobyt dziecka w żłobku. Od kwietnia rodzice płacą 350 zł zamiast dotychczasowych 400 zł – dodaje zastępca prezydenta.

Podwyższenie dotacji ma związek z rosnącymi kosztami utrzymania placówek. Wzrost opłat za lokale i gwałtowny skok płacy minimalnej sprawiły, że żłobki zaczęły borykać się z problemami finansowymi i trudnościami związanymi z zatrudnieniem opiekunek.

Miasto zwiększyło wiec o 500 tys. zł pulę środków na dofinansowanie podmiotów niepublicznych . Pula na 309 miejsc wyniesie do końca roku 1 866 850 zł. Warto przypomnieć, że w Chorzowie systematycznie rośnie liczba miejsc w żłobkach.

– Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w tym roku na maluchy będzie czekać ok. 600 miejsc, czyli o około 100 więcej niż we wrześniu 2017 roku – podkreśla wiceprezydent Ciężkowski.

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.