Rówieśniczka Chorzowianina

Chorzowianin 2008-01-02
Natalka Kowol, urodzona w chorzowskim szpitalu przy ul. Strzelców Bytomskich 20 września 2000 r., dokładnie w dniu edycji bezpłatnego, sygnalnego numeru naszego tygodnika, została oficjalnie uznana przez redakcję za rówieśniczkę "Chorzowianina".
Rówieśniczka Chorzowianina
Pierwszy mały jubileusz. Natalka Kowol, urodzona w chorzowskim szpitalu przy ul. Strzelców Bytomskich 20 września 2000 r., dokładnie w dniu edycji bezpłatnego, sygnalnego numeru naszego tygodnika, została oficjalnie uznana przez redakcję za rówieśniczkę "Chorzowianina". Mamie dziewczynki złożyliśmy wizytę, gdy wraz z nowonarodzoną córeczką, była jeszcze w szpitalu. Teraz regularnie odwiedzamy Natalkę w domu w dniu jej urodzin. W tym roku okazja była szczególna - pierwszy mały, ale poważny, jubileusz - Natalka skończyła pięć lat! Najważniejsze dla małej jubilatki w dniu piątych urodzin było to, że wraz z nią świętują wszyscy domownicy.

Już w roku 2003 Joanna Kowol, mama naszej rówieśnicy, mówiła, że dziewczynka wyrasta na "domowego tyrana". W dniu piątych urodzin dziecka ze śmiechem stwierdziła, że jej córka to "chłopiec w damskim wydaniu" - lubi dominować, a temperamentu i energii przybywa jej z dnia na dzień. Świetnie dogaduje się ze swoim o cztery lata starszym bratem - Dominikiem. - Bardzo się kochamy! - podkreśla z dumą Natalka. W czasie jednej z naszych poprzednich wizyt dziewczynka pokazała nam swoją ulubioną zabawkę - Małą Syrenkę, na którą Dominik przerobił sprawnie jedną z lal siostrzyczki, doprawiając jej srebrzysty ogon z folii aluminiowej. Teraz o przywiązaniu chłopca do młodszej siostry świadczy kolejna wykonana przez niego zabawka - pingwin, którego nie udało nam się niestety zobaczyć, bo akurat "spał w swoim domku". Wiemy za to, że Natalka bez swojego pingwina nigdzie się nie ruszy. A, jak sama mówi, najbardziej lubi chodzić na spacery. Miło patrzeć, jak dziewczynka zdrowo się rozwija, rośnie i stopniowo poznaje świat patrząc wokoło z wesołymi iskierkami w oczach. Wczesne dzieciństwo upływa jej beztrosko w domu. Konsekwentnie nie chce pójść do przedszkola.

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.