Rozpoczęto przebudowę Siemianowickiej

Chorzowianin 2016-06-08 | Komentarzy: 0
Ruszyły roboty związane z realizacją modernizacji ciągu ul. Siemianowickiej.
Rozpoczęto przebudowę Siemianowickiej

​Roboty obejmą dwukilometrowy odcinek od ul. Karolinki do granic miasta z Katowicami | fot. Mariusz Banduch

Robotami objęto fragment ul. Siemioanowickiej na odcinku pomiędzy Aleją Klonową i ul. Planty Śląskie. W związku z prowadzonymi pracami wprowadzono lokalne zawężenia jezdni ulicy Siemianowickiej, w obrębie których ruch pojazdów prowadzony jest wahadłowo.

Roboty obejmą dwukilometrowy odcinek od ul. Karolinki do granic miasta z Katowicami. Miejski Zarząd Ulic i Mostów ostrzega, że remont będzie dosyć uciążliwy z uwagi na brak dróg alternatywnych i prosi kierowców o cierpliwość.

Modernizacja wzmocni jezdnię, wyremontowane zostaną chodniki i skrzyżownia, przebudowane będą zatoki autobusowe. Powstaną także dwa ronda, zmodernizowane będzie też oświetlenie. 

Koszt przebudowy ul. Siemianowickiej to 6,5 mln zł. Prawie połowa inwestycji zostanie pokryta z dotacji z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa – miasto otrzymało na ten cel 3 mln zł. Inwestycja powinna zakończyć się jesienią 2016 roku.

 

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.