Rozpocznij rok biegiem. Możesz pokonać 7 km, możesz maraton

Chorzowianin 2018-12-30 | Komentarzy: 0
1 stycznia w Parku Śląskim odbędzie się XIII Śląski Maraton Noworoczny Cyborg. Każdy z biegaczy sam zdecyduje, jaki dystans pokona. Wystarczy przebiec jedną siedmiokilometrową pętlę, by zostać sklasyfikowanym.
Rozpocznij rok biegiem. Możesz pokonać 7 km, możesz maraton

Fot. maratoncyborg.pl/parkslaski.pl

Gdy wielu Polaków będzie odpoczywać po trudach sylwestrowej nocy, oni rozpoczną rok na sportowo. To już tradycja w Parku Śląskim. Noworoczny Maraton Cyborg wystartuje we wtorek (1.01.) po raz trzynasty.

"Cyborg" jest drugim maratonem na światowej liście w 2019 r. Wcześniej odbędzie się jedynie Neujahrsmarathon w Zurychu, gdzie biegacze ruszą na trasę 1 stycznia, równo o północy.

"Formuła Noworocznego Maratonu Cyborg jest niezmiennie od lat. Trasa biegnie ok. 7-kilometrową pętlą ścieżkami Parku Śląskiego. Wszyscy uczestnicy startują wspólnie i pokonują kolejne pętle wedle chęci i uznania. Można przebiec 7, 14, 21, 28, 35 lub 42 kilometry. Warunkiem sklasyfikowania jest ukończenie każdej rozpoczętej pętli. Decyzję o zakończeniu biegu można podjąć w momencie przekraczania linii mety/startu kolejnej pętli" - czytamy na stronie biegu.

Śląski maraton rozpocznie się o godz. 12.00. Pięć minut później wystartują zawody nordic walking. Limit czasu na pokonanie wybranego dystansu wynosi 6 godzin.

Na listach startowych biegu i zawodów nordic walking widnieje obecnie niespełna 800 zawodników. Zapisy będą jeszcze przyjmowane w Biurze Zawodów (Gołębnik, Aleja Różana 2) w dniach 31 grudnia (godz. 12-16) oraz 1 stycznia (godz. 9-11.15). Cena pakietu startowego - 69 zł.

Nagrody otrzymają zawodniczki i zawodnicy z miejsc 1-3 w maratonie, półmaratonie oraz półmaratonie nordic walking.

W ubiegłym roku w Maratonie Cyborg najlepsi okazali się: Andrzej Nowak z Sosnowca (2:49:07) oraz Małgorzata Rencz z Orzesza (3:33:37).

(m)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.