Ruch, ulice, szkoły. Które inwestycje skreślono z budżetu

Chorzowianin 2013-12-20 | Komentarzy: 40
Według projektu budżetu Chorzowa na 2014 rok deficyt oszacowano na ponad 36 mln zł. Poprawką radnych Wspólnego Chorzowa deficyt ten zmniejszono o przeszło 23 mln zł, skreślając przy tym szereg inwestycji.
Ruch, ulice, szkoły. Które inwestycje skreślono z budżetu

Głosowanie nad przyszłorocznym budżetem z poprawkami klubu Wspólny Chorzów | fot. Chorzowianin.tv

Podczas budżetowej sesji Rady Miasta najwięcej emocji wzbudziła dyskusja nad przeznaczeniem 10 milionów zł na pierwszy etap budowy stadionu Ruchu Chorzów. Choć to tylko jedna z wielu planowanych przez prezydenta Andrzeja Kotalę inwestycji na przyszły rok.

Adam Trzebinczyk, przewodniczący klubu Wspólny Chorzów, który ma większość w Radzie Miasta, stwierdził, że jego klub negatywnie ocenia zaplanowanie największego od 20 lat deficytu budżetowego.

Mówił, że akceptując ten stan radni zgodziliby się na zadłużenie miasta w sumie na ponad 120 mln zł. Wspólny Chorzów wniósł więc poprawkę do budżetu na rok 2014 i poprawkę do Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2014-2018.

Poprawka radnych WCh oznaczała skreślenie kilkudziesięciu pozycji spośród planowanych przez prezydenta Kotalę inwestycji.

Na liście inwestycji do wykreślenia znalazły się:

 przebudowa ul. Truchana (90 tys. zł), budowa ul. Pokoju (1,2 mln zł), 

 korzystanie z prawa pierwokupu (600 tys zł),

 renowacja tyków wewnętrznych budynku UM (810 tys. zł,)

 termomodernizacja budynku oraz czyszczenie i hydrofobizacja cegły elewacji w SP nr 17 przy ul. Łagiewnickiej 18 (540 tys. zł),

 projekt i termomodernizacja budynku głównego wraz z hydrofobizacją i czyszczeniem cegły elewacji w budynku SP nr 13 przy ul. Styczyńskiego 32 (271 tys. zł),

 modernizacja boiska sportowego w SP 17 (400 tys. zł),

 modernizacja ogrodzenia terenu SP nr 25 przy ul. Głównej (300 tys. zł),

 projekt i wykonanie modernizacji kuchni w Przedszkolu nr 6 przy ul. Gałeczki 56 (160 tys. zł),

 modernizacja basenu ZSO nr 2 (1,4 mln zł),

 zagospodarowanie części terenu Doliny Górnika w tym modernizacja placu zabaw (300 tys. zł),

 modernizacja części zieleńca przy ul. Gagarina (330 tys. zł),

 modernizacja placu i wymiana nawierzchni alejek na zieleńcu przy ul. Floriańskiej i Brzezińskiej (150 tys. zł),

 budowa parkingu przy ul. Brzezińskiej (300 tys. zł),

 projekt instalacji systemu napowietrzania i obiegu wody w stawach w Parku Róż, wraz z wykonaniem elementów małej architektury i nawierzchni alejek (350 tys. zł),

 stworzenie przestrzeni miejskiej w obrębie ul. Bankowej (400 tys. zł),

 modernizacja placu zabaw w Parku Redena (100 tys. zł),

 renowacja Żłobka Miejskiego przy ul. Pocztowej (250 tys. zł),

 renowacja elewacji zabytkowego budynku AZSO przy ul. Dąbrowskiego 36 (200 tys. zł),

 renowacja elewacji zabytkowego budynku IV LO przy ul. Dąbrowskiego (200 tys. zł),

 renowacja budynku dawnej hali elektrowni huty "Kościuszko" (622 tys. zł),

 modernizacja sanitariatów na obiekcie przy Placu Powstańców (180 tys. zł),

 modernizacja sztucznej nawierzchni boiska na obiekcie przy ul. Wolności (1,1 mln zł),

 modernizacja stadionu KS Ruch przy ul. Cichej 6 (10 mln zł),

 modernizacja obiektu mostowego Pl. Jana (1 mln zł),

 przebudowa ul. Wolności od ul. Pułaskiego do ul. Bałtyckiej (500 tys. zł),

 budowa parkingu pod estakadą przy Parku Hutniczym (350 tys. zł),

 modernizacja nawierzchni placu wewnętrznego KM PSP (200 tys. zł),

 budowa boiska do koszykówki o nawierzchni syntetycznej wraz z zagospodarowaniem otaczającej infrastruktury w ZSS nr 1 ul. Ryszki 55 (800 tys. zł),

 modernizacja sali gimnastycznej wraz z rozbudową zaplecza budynku AZSO przy ul. Dąbrowskiego (298 tys. zł).

A. Trzebinczyk zaznaczył, że radni jego klubu dopuszczają możliwość wprowadzenia do budżetu na rok 2014 w krótkim czasie niektórych z tych zadań, a w szczególności zadań dotyczących obiektów szkolnych.

Klub Wspólny Chorzów zaproponował również zwiększenie wydatków na promocję poprzez sport (4mln zł dla Ruchu Chorzów) i 50 tys. zł na wykonanie tzw. ławeczki Cieślika oraz obniżenie emisji obligacji o 19 mln zł.

Radni Wspólnego Chorzowa wnieśli też poprawki do Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2014-2018.

W tym temacie skreślono lub przesunięto w czasie następujące zadania:

 budowę centrum przesiadkowego w rejonie Rynku – etap I – poprawa jakości i sprawności układu komunikacyjnego (16 mln zł, odstąpiono od realizacji zadania, ponowna decyzja nastąpi po rozstrzygnięciu konkursu na zagospodarowanie Rynku),

 modernizację obiektu mostowego pl. Jana – poprawa jakości i sprawności układu komunikacyjnego, poprawa bezpieczeństwa ruchu (2,5 mln zł, przesunięto realizację o 2 lata),

 modernizację sali gimnastycznej wraz z rozbudową zaplecza budynku AZSO przy ul. Dąbrowskiego (498 tys. zł, przesunięto realizację o 2 lata),

 modernizację stadionu KS Ruch przy ul. Cichej (59,5 mln zł, odstąpiono od realizacji zadania, wniosek KS Ruch),

 projekt i termomodernizację budynku głównego wraz z hydrofobizacją i czyszczeniem cegły na elewacji w budynku SP nr 13 (571 tys. zł, przesunięto realizację o 2 lata),

 renowację tynków wewnętrznych budynku oraz modernizację pomieszczeń UM Chorzów, modernizacja basenu ZSO nr 2 (2,6 mln zł, przesunięto realizację o 2 lata).

Radni obniżyli też emisję obligacji w 2014 o 19 mln, w 2015 o ponad 27 mln zł, w 2016 o ponad 14 mln zł, w 2017 o ponad 18 mln zł.

Później odbyły się dwa znaczące dla przyszłorocznego budżetu głosowania. Najpierw radni głosowali za wprowadzeniem poprawek do projektu budżetu. 

Za opowiedziało się 13 radnych Wspólnego Chorzowa: Marek Dudek, Romuald Fojcik, Halina Hiltawska, Marek Kopel, Tomasz Krawczyk, Joachim Otte, Tomasz Piecuch, Bożena Pietrzyk, Mariola Roleder, Ryszard Sadłoń, Marian Salwiczek, Adam Trzebinczyk, Henryk Wieczorek.

Przeciw byli: Grzegorz Krzak, Jacek Nowak, Piotr Wróblewski (PiS), Klaudiusz Sevkovic (radny niezależny), Krzyszto Hornik, Grażyna Kędra-Jarczyk, Waldemar Kołodziej, Grażyna Kosińska–Jokel, Witold Pelka, Renata Słomczyńska (PO).

- To jest destrukcja, głosowanie polityczne. Za chwilę będą zamknięte obiekty szkolne, bo nie zmodernizujemy basenu, zamkniemy wiadukt – mówił podczas sesji Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

Przed głosowaniem uchwały budżetowej miasta Chorzów na rok 2014 Krzysztof Hornik, przewodniczący klubu PO, stwierdził, że to nie jest już budżet zaproponowany przez prezydenta i jego klub nie weźmie udziału w głosowaniu.

W głosowaniu nad budżetem wzięło udział 16 radnych. 

Za budżetem na 2014 rok głosowali: Marek Dudek, Romuald Fojcik, Halina Hiltawska, Marek Kopel, Tomasz Krawczyk, Bożena Pietrzyk, Mariola Roleder, Ryszard Sadłoń, Marian Salwiczek, Adam Trzebinczyk, Henryk Wieczorek (wszyscy WCh).

Wstrzymali się: Grzegorz Krzak, Jacek Nowak, Piotr Wróblewski (wszyscy z PiS) oraz Joachim Otte i Tomasz Piecuch (obaj WCh).

Nie głosowali: Krzysztof Hornik, Grażyna Kędra-Jarczyk, Waldemar Kołodziej, Grażyna Kosińska–Jokel, Witold Pelka, Renata Słomczyńska (wszyscy PO) oraz Klaudiusz Sevkovic.

Marek Krupa, radny PO, z powodów zdrowotnych był nieobecny na sesji.

wojz

Reklama:

Dyskusja:

~tankista

IP: 89.73.*.*

2013-12-20 13:51:16

No to macie wykaz jak oszczędza "gospodarny" pan Kopel. Jak tak bardzo chce wielkiego RUCHU, trzeba było budować stadion przez 20 lat, kiedy był władzą wykonawczą. Najlepiej ale krytykować. Tak jak z estakadą.

~

IP: 89.74.*.*

2013-12-20 14:14:25

Bez renowacji tynków zewnetrznych UM,czyszczenie cegiel na budynkach chyba się Chorzów nie rozwali.Jak się nie ma kasy na wszystko to się robi rzeczy najpotrzebniejsze a na inne czasy odkłada się te które nie są tak konieczne.Obieg wody w stawach parku RÓŻ, czy przestrzeń miejska w obrębie ul. Bankowej i inne mnie ważne mogą poczekać.Tak krawiec kraje jak materiału staje więc nie ma co wydziwiać na wCH.Nie wiem do jakiego klubu należy p. Sevkovic ale chyba do PO.

~Szicówa

IP: 89.25.*.*

2013-12-20 14:19:36

Dobrze, że niektórzy radni zbojkotowali propozycje WCh !!

~zadowolony

IP: 89.107.*.*

2013-12-20 14:50:23

Nareszcie zablokowana rozrzutność PO - Brawo !

~Obserwator

IP: 89.73.*.*

2013-12-20 15:49:59

Jak się nie ma kasy na wszystko to się robi rzeczy najpotrzebniejsze a na inne czasy odkłada się te które nie są tak konieczne och ale dlaczego nie ma kasy? 18 lat nie wystarczyło aby ją zdobyc?

~Analizator

IP: 91.218.*.*

2013-12-20 16:42:14

Po czyjej stronie jest wina? Po pierwsze absurdem jest to, że 10 mln na rozpoczęcie budowy w 2014 staje się pretekstem,który pozwala Koplowi rozwalić cały budżet, czyli ułożyć 0,5 mld złotych po swojemu. Poza tym nie podoba mi się, że ta dyskusja spowodowała rozwleczenie całej sesji przez co nie było czasu na omówienie innych zagadnień budżetowych. Panowie Sadłoń i Piecuch: tak się troszczycie o Chorzów, że dajecie się prowokować kibicom? Chorzów to nie tylko oni. Ponadto.Chorzowa nie stać w chwili obecnej tym bardziej żeby dawać Ruchowi pieniądze do "przeżarcia". Znacie powiedzenie "jak dasz palec..." Największym winnym zaistniałej sytuacji jest SMAGOROWICZ. To jest absurd, żeby prosić o pieniądze w UM i nie pofatygować się na sesję. Ja gdybym był głównym zainteresowanym przyszedłbym na nią z całą strategią. Przecież list tak naprawdę nie wyjaśnia na co pójdą te 4 mln. Wiecie gdzie jest błąd? W komunikacji w mediach. Zamiast wzajemnego szczypania się powinno odbyć się spotkanie, które powinien zorganizować główny zainteresowany.. I powinni być na nim wszyscy: prezydent, rada i przedstawiciele kibiców. Tam powinni wypracować plan dla Ruchu. Może jest wizytówką miasta, ale nie tylko nim Chorzów stoi.Nie może być tak, że cała sesja budżetowa jest podporządkowana tylko temu Ruchowi. Panowie Radni, to wstyd dla całej Rady robić widowisko z uchwalania budżetu. A konsekwencja jest taka, że zabrakło czasu na inne rzeczy i rada stanęła przed wyborem: albo budżet Kotali albo Kopla.

~tankista

IP: 89.73.*.*

2013-12-20 17:37:00

Obserwator, rozumiem że w takim razie inwestycja w płot dla parafii ewangelickiej jest konieczna i niezbędna i w ogóle nie związana z panem Trzebińczykiem?

~ao

IP: 46.148.*.*

2013-12-20 18:57:36

Nie inwestować,nie remontować,nie budować-to są hasla Wspólnego Chorzowa,różnych Trzebinczyków,Sadloni,Piecuchów,Kopli i innych kolesi,którym tyłki kiedyś przyrosły do stołków.Najlepiej rozwinięte miasta w Polsce inwestują na potęgę,to widać.Tylko konserwatywny Wspólny Chorzów myśli odwrotnie.I mamy to co mamy.

~dariusz Olejniczak

IP: 91.218.*.*

2013-12-20 19:04:11

Myślę że radni zachowali się rozsądnie, przeczekamy kryzys i wtedy postawimy stadion jak się patrzy, na którym wszyscy będziemy dopingować Ruch bez względu na barwy polityczne.

~dariusz Olejniczak

IP: 89.79.*.*

2013-12-20 22:29:30

Podszywasz sie ale bez obrazy bo nie pomawiasz. Ja pisze zawsze imie z malej litery bo to mój znak zastrzezony. Budowa Nowego Stadionu zgodnie z planem krok po kroku... projekt, zezwolenie i robota juz od 2014r. CHORZÓW stac na NOWY STADION... najlepszy, najtanszy w kosztach utrzymania i najnowoczesniejszy w Polsce - godny RUCHU LEGENDY NIEBIESKICH i G. CIESLIKA. Stadion powstanie bez wzgledu na barwy polityczne. STADION LEKKOATLETYCZNY SLASKI to nieporozumienie na Polska Lige ... Pozdrawiam.

~qwa

IP: 46.148.*.*

2013-12-20 22:41:07

To nie Olejniczak!!!!!

~red

IP: 46.148.*.*

2013-12-20 23:01:59

Trzeba być ślepym,żeby nie widzieć pozytywnych zmian w Chorzowie.Widać wiele nowych inwestycji(np parkingi,których nie mogliśmy się doprosić za Kopla,fajnie zmienia się centrum miasta,cwajka też sie zmienia na korzyść,zrobiona Gałeczki,Leśna,itd).Oczywiście większość Wspólnego Chorzowa to widzi i zaczyna wszystkie plany p.Kotali blokować!Co ich obchodzą mieszkańcy,byle im się dobrze działo.

~

IP: 89.79.*.*

2013-12-21 10:32:49

Stadion powstanie i będzie tam wolne stanowisko ciecia... W sam raz dla...

~Marek S.

IP: 89.74.*.*

2013-12-21 18:19:56

Teraz Chorzowianie mają jak na tacy tych szkodników, którzy od wielu lat szkodzą temu miastu i jego mieszkańców. Co Kopel i jego b.n.a ze Wspólnego Chorzowa chciała udowodnić przez skreślenie z budżetu tylu inwestycji??? Czy Kopel myślał, że pogrąży tym Kotalę? Jeżeli tak to jest wyjątkowo powiedzmy niepoważny. Jeżeli chciał w ten sposób ( już przed wyborami) zaszkodzić obecnej władzy to jest w błędzie. Czy przez takie działanie szalony Kopel chce z powrotem odzyskać słusznie zresztą utracony stołek?? Kopel jesteś w błędzie jak myślisz, że ktokolwiek oprócz Wspólnego Chorzowa będzie na ciebie głosował. Jesteś chorym człowiekiem na władzę i zrobisz wszystko aby dostać się na stołek, ale nie zapomnij, że mieszkańcy coraz więcej o Tobie wiedzą i coraz więcej jeszcze się dowiadują o tobie, a to nie koniec. Mieszkańcy najpierw rozliczę z 20 lat nieudolnych rządów, a później wywiozą na taczce. Jak byłeś prezydentem to szkodziłeś temu miastu. Teraz jesteś tylko wice przewodniczącym rady i też szkodzisz. Jesteś b. złym szkodnikiem i nie miej złudzeń, że przez takie działanie uda ci się cokolwiek wykombinować. Już nie, już w 100% nie

~ekonom

IP: 89.107.*.*

2013-12-21 19:48:22

Prezydent Kotala chciał sobie zrobić kampanię wyborczą w najprostyszy sposób. Zadłużyć Chorzów na kilkadziesiąt milionów i robić wszystko co się da, czy trzeba czy nie, byle wszędzie coś się robiło i nawni mieszkańcy patrzyli z podziwem: O! Ten to dużo robi! Wszędzie inwestycje, przebudowy, modernizacje... Tylko do czasu, aż połowe budżetu Miasta stanowiłyby odsetki od tego horrendalnego długu, który pokolenia Chorzowian musiałyby spłacać. Nie udało się ściągnąć inwestorów do Chorzowa, to trzeba się zadłużyć po uszy. Bo tak najłatwiej i najprościej. W PO tylko zaciągać długi potrafią. Spłacać ich przecież oni nie będą, bo już wtedy rządzić będzie kto inny.

~realista

IP: 178.181.*.*

2013-12-21 21:51:15

jedno jest bezdyskusyjne nie można inwestowac tylko za pożyczone pieniadz.W tym przypadku Pan Prezydent Kotala przesadził z propozycją.Jak znam Pana Kotale w przewidywanich swoich nie jest dobrym strategiem.Budżet był "skrojony" pod przyszłoroczne wybory w których reelekcja Pana Kotalii i PO/czyt:" Partii Obłudy"/ jest watpliwa,tak ja ponowne dojscie do władzy WCH.W Chorzowie powstaje bardzo ciekawa koalicja sił obywatelskich,pożyjemy zobaczymu

~Marek

IP: 83.18.*.*

2013-12-22 02:42:17

wszystko idzie zrozumieć ale dlaczego przez pseudo radnych mają cierpieć szkoły lub miejsca i obiekty użytkowane przez mieszkańców, co z budżetem obywatelskim, po co te głosowania na co przeznaczyć kase w każdej dzielnicy ,a tak na marginesie co dla Chorzowa zrobił radny PIECUCH czym się zasłużył porażka chłop się trzyma stołka rękami i nogami was obchodzi Chorzów panowie radni WSTYD ŻE DALIŚMY WAM PRAWO GŁOSU ale niedługo się poprawimy OBIECUJEMY

~free upper silesia

IP: 83.242.*.*

2013-12-22 09:51:24

Wspólny Chorzów może się już nie dostać do rady Oni nie rozumią że miejscem gdzie Chorzów staje się wspólny to Stadion Ruchu Chorzów a St Sląski trzeba zadaszyc ruchomym dachem i wokol niego zbudowac luxusowe centrum biznesowo biurowcowo apartamentowe

~Wojtek

IP: 89.25.*.*

2013-12-23 07:44:39

Szkoda że Wspólny Chorzów odrzucił propozycję głosowania każdej poprawki z osobna. Jeżeli ktoś jest przeciw budowie stadionu – ok, ale dla czego przez to ucierpiały inne planowane inwestycje ? Basen w szkole przy ul. Harcerskiej woła o pomstę do nieba, remont wiaduktu w Chorzowie Starym jest niezbędny !! Dla czego tej dzielnicy zabiera się najwięcej ? Tam nikt z radnych WCh się nie zapuszcza, tam też mieszkają wyborcy, pamiętajcie to !!

~ChoRzowianka

IP: 83.14.*.*

2013-12-23 11:15:36

To sie nazywa slodka zemsta Mistera Kopla i jego swity za przegrane wybory. Nic przez 20 lat nie zrobil dla Chorzowa, kawal......Wielki szacun dla Pana Kotali, ma Pan pewny moj glos w nastepnych wyborach ;)))

~Chorzowianinn

IP: 62.233.*.*

2013-12-23 12:30:54

Bardzo dobrze ,że odłożono przebudowę stadionu Ruchu za 60mln. Za te pieniądze można będzie budować boiska i modernizować sale szkolne. Inwestowanie w stadion klubu ,który nie ma dobrego sponsora jest wyrzucaniem pieniędzy...

~As

IP: 89.79.*.*

2013-12-23 14:44:03

Prezes Ruchu wyraźnie wypowiedział się, że chce grać na Śląskim, więc PO CO BUDOWAĆ KOMUŚ STADION SKORO TEN TEGO NIE CHCE??????

~patriota

IP: 37.225.*.*

2013-12-24 11:41:18

Prezes może sobie mówić, ale prezesi się zmieniają, a kibice nie. Cała Polska śmieje sie z Nas że taki klub jak Ruch a miasto stadionu nie postawi. Miasto powinno sie wstydzic za pokazywanie tego obiektu w Polsce i Europie. Poniedzialkowe mecze sa transmitowane na Eurosporcie.

~free upper silesia

IP: 83.242.*.*

2013-12-26 09:56:21

Przenieść Ruch na Sląski to jakby przenieść Watykan do chicago

~Wiki

IP: 31.63.*.*

2013-12-26 10:56:00

A ja bym chciała , żeby Chicago było w Chorzowie to by była metropolia!

~M.G.

IP: 89.74.*.*

2013-12-26 16:21:48

~Patriota - o co masz pretensje do miasta? Przecież miasto i jego władze chcą stadionu i gdyby nie upierdliwy Kopel ze swą niezbyt rozgarniętą świtą to byłby stadion i pozostałe inwestycje w mieście, a tak znów złośliwie wszystko zablokowali. Przynajmniej mamy jednak pełen niesfałszowany obraz jak działa Rada Miasta, którą kieruje chory Kopel. Możemy wyraźnie zobaczyć na jaką skalę Kopel i jego pieski ze Wspólnego Chorzowa szkodzą temu miastu, jak hamują jego rozwój. Nie zapomnimy o tym przy urnach wyborczych!!!!!!!!!!!

~Wiki

IP: 31.63.*.*

2013-12-26 22:18:02

Taaak głosujmy na zachłanną PO....zadłuży nas na maksa i rzeczywiście przez budowę stadionu, remonty szkół i zieleńców itd. czeka nas megarozwój Chorzowa ...najlepszym dowodem jest remont stadionu śląskiego ...to przykład jak szczury partyjnie z PO dobrze gospodarują pieniądzem publicznym,a nikt ich nie hamuje tylko PO prostu brakuje oleju w głowie!

~eryka

IP: 213.238.*.*

2013-12-27 13:55:23

Ktoś taki jak Wiki to oczywiście tytan intelektu,mistrz celnej riposty,słoneczko na tym smutnym świecie rządzonym przez złą PO.Taki ktoś jak Wiki,krytykant wszystkiego pozytywnego w naszym mieście zionie jadem licząc,że rozwój miasta można zatrzymać inwektywami wobec przeciwników.Inwestycje i remonty są niezbędne-remonty elewacji,parkingów,skwerow i szkół też!Jeżeli ktoś tego nie rozumie to nie powinien zabierać głosu w sprawach miasta,chyba,że jego celem jest utrzymanie obrazu Chorzowa jako miasta brzydkiego,zaniedbanego i bez perspektyw.

~Wiki

IP: 37.30.*.*

2013-12-27 15:35:59

Eryko POdstawo jedynej słusznej partii rozwój miasta to miejsca pracy,dobre zarobki, a tym samym stabilna sytuacja ekonomiczna , dostępna służba zdrowia z rozwiniętą profilaktyką schorzeń , tanie i ekologiczne usługi komunalne, ale trudno z tobą dyskutować POlitykierze , jak ciebie interesuje tylko walka o stołki , jak na sile utrzymać władzę w Chorzowie i jakim gadżetem kupić jego mieszkańców może szaletem?No jeszcze można pisać , ze blokują zadłużanie miasta, a przecież to takie pożyteczne słowem w cenie jest wiara, ze wyborcy to kupią ...i tu cię uprzedzam nie oceniaj wszystkich podług swojego miałkości intelektu!

~eryka

IP: 77.255.*.*

2013-12-27 22:03:18

To właśnie ciebie Wiki interesuje walka o stołki,a komunały typu "Szkodliwość budowy szaletów w Chorzowie"-to szczyty jakie osiągasz w polemice.Po 20 latach rządów p.Kopla obecny prezydent powinien zastać miasto mlekiem i miodem płynące,a tak nie jest.Draństwem jest to,że pochwalasz blokowanie inwestycji,które to mają zmienić.Obrażliwe określenia,którymi tak chętnie szermujesz wobec innych to tylko dowód twoich braków zarówno w wychowaniu jak i wykształceniu.Nie martw się internet nie takie indywidua znosi.

~Wiki

IP: 31.63.*.*

2013-12-28 13:10:12

Eryko ,co prawda POlemika z tobą jest przykra dla mojego wykształcenia,intelektu,wychowania i wysokiej kultury osobistej, ale PObawię sie twoimi brakami w tym zakresie! Żadne miasto w POlsce pod rządami jakiegokolwiek prezydenta bez wzgledu na ilość kadencji nie stało się rajem na ziemi i takie wyzwania zamiast do Kopla możesz sobie kierować do Kotali ,a idąć wyżej do Tuska (oboje deklarują,że o stołek będą walczyć nadal...i to ci jakoś nie przeszkadza,chociaż wiadomo,że ci twoi idole mają coraz gorsze notowania w społeczeństwie!) Nadal POchwalam obniżenie wydatków w budżecie Chorzowa ,a tym samym ograniczenie POstępujacego zadłużenia miasta(BRAWO!) ,czyli jego mieszkańców PO to tylko,aby jakieś PO z Kotalą rozpirzyło to miasto na maksa w roku wyborczym,bo kilkadziesiąt nieudaczniaków nie może pracować tylko POlitykować,radzić i nagle w czwartym roku kadencji tego ułomnego ugrupowania w radzie (ok.5-6 radnych)piszę się (a właściwie skomli) kasa,kasa (POżyczona) zapewnia nam kolejne 4 lata pseudozarządzania miastem i zatrudniania swojaków oczywiście-ale to nie wychodzi i ciężko ci się z POgodzić,a co dopiero jak będziesz musiała ciężko pracować za najniższe wynagrodzenie,albo ustawić w kolejce PO zasiłek dla bezrobotnych! Weź sobie kredycik ,bo z nowym rokiem nowym krokiem w dobrobyt platformerski!

~r

IP: 89.79.*.*

2013-12-29 20:59:53

Skoro chcemy ograniczać postępujące zadłużenie miasta to dlaczego radni WCH dają prywatnej spółce (Ruch S.A.) 4 mln za promocję miasta a odrzucają np. wiele remontów na cwajce do czego zobowiązali prezydenta odpowiednią uchwałą. Trudno się też zgodzić Wiki, że obecna władza zatrudnia swojaków. Rozumiem, że poprzednia władza zatrudniała cudzaków. Kończąc pozwolę sobie przypomnieć, że p.Kopel w każdym czwartym roku kadencji obiecywał nowy stadion na Cichej i wyburzenia estakady.

~eryka

IP: 46.148.*.*

2013-12-29 21:00:04

Droga Wiki.No cóż...BEŁKOT.Gratuluję"wykształcenia,intelektu,wychowania i "wysokiej kultury osobistej",a zwłaszcza..."intelektu!!!"Pojęcia nie masz o tym co wypisujesz,ale wydaje ci się,że jest inaczej.

~

IP: 79.189.*.*

2013-12-30 09:05:50

Eryko,czytając ten twój ostatni komentarz,miałaś siebie na myśli.Ja wszystko zrozumiałam i podzielam zdanie Wiki

~Wiki

IP: 213.158.*.*

2013-12-30 13:41:22

R dofinansowania Ruchu w granicach kilku milionów z tego co pamiętam już były przez Miasto, a jedno napewno za czasów Kotali czyli takie działania satysfakcjonują obie strony , chociaż przyznamy , ze promocja miasta poprzez sport to nie moja mantra , ale zdecydowanie wolę aby wydano kilka milionów na Ruch niż 100 milionów na stadion mając na względzie ze to bedzie kredyt , a potem trzeba bedzie dopłacać do utrzymania stadionu,a na promocję tez znowu miejska kasa pójdzie ! Kotala mówił , ze właścicielem stadionu byłoby miasto , ale poza składnikiem majątkowym nic z tego dobrego nie wynika, no spróbuj sprzedać stadion za ponad 100 mln!Akcje samego klubu to tez nie rarytas jeśli chodzi o notowania giełdowe, dlatego nijak mnie nie przekonałeś.Co do swojaków to wyjaśniam,ze przez to rozumiem zatrudnianie po znajomosci niekompetentnych ludzi w urzędzie, najcześciej chodzi tu o linię polityczną i/ lub rodzinną ostatni słyszałam też dobre określenie na takich - plecaki (od pleców) , co do cudzasów to pasuje , bo stara ekipa starała sie zatrudniać kompetentnych i spoza układu rodzinno - politycznego. Co do Cwajki to poszedłeś po bandzie inwestycje i to tylko częściowo skreślono w Chorzowie , a nie konkretnej dzielnicy!

~eryka

IP: 46.148.*.*

2013-12-30 18:05:07

Wiki podziela zdanie...Wiki!!!Brawo!

~dariusz Olejniczak

IP: 89.79.*.*

2013-12-31 08:36:04

SIM - SAMORZĄDOWA INICJATYWA MIESZKAŃCÓW. SIM w 2014r. Same epitety...lejcie się żurem... my skutecznie posprzątamy. Mamy program REWITALIZACJI CHORZOWA od 2009r, dzielnica po dzielnicy ... i go zrealizujemy. Pozdrawiam.

~

IP: 93.154.*.*

2013-12-31 10:11:52

Olejniczaku fajny wpis tu się ostatnio znalazł na który nie odpowiedziałes, no bo chyba tak naprawdę nie ma czym się chwalić... Cytuję: "Panie Olejniczak! Pan tak ładnie i prosto to wszystko opisuje, proszę nam na forum przedstawić jakie ma Pan kompetencje w zakresie ekonomii, jakie tytuły naukowe, mgr, doktor ekonomii? Jaką organizacją i z jakim skutkiem Pan dotychczas zarządzał/zarządza? Jakie Pan ma doświadczenie w tym zakresie? Proszę się pochwalić. Pozdrawiam."

~dariusz Olejniczak

IP: 89.79.*.*

2013-12-31 11:12:08

IP 93154 - tak profesorku ... nauczymy Ciebie ekonomii... Prezentacja w 2014r. Pozdrawiam.

~

IP: 93.154.*.*

2013-12-31 12:30:56

Olejniczaku chciałaby dusza do raju a potem następne 100 lat będziemy za takich dyletantow spłacać długi... Ale nie ma obaw że cię wybiorą. Prywatnie jednak życzę ci wszystkiego co najlepsze w Nowym ROKU! Dużo zdrowia i pracy za rozsądne pieniądze!

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.