Ruch zapłacił drugą ratę układową

Chorzowianin 2019-01-07 | Komentarzy: 0
Pieniądze - ok. 400 tys. zł - miały zostać przelane na konta wierzycieli do końca grudnia 2018 r. Nastąpiło to w poniedziałek.
Ruch zapłacił drugą ratę układową

Fot. Marcin Bulanda

"Zgodnie z przyjętym w listopadzie 2017 r. układem restrukturyzacyjnym, Ruch Chorzów SA uregulował drugą transzę zobowiązań wobec wierzycieli" - czytamy w komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie Ruchu w poniedziałkowe popołudnie.

Rata miała zostać zapłacona do końca grudnia 2018 r. Tak się jednak nie stało. Zdzisław Bik, przewodniczący Rady Nadzorczej spółki Ruch Chorzów SA, tak wyjaśniał tę sytuację na łamach "Sportu", 4 stycznia.

- Poślizg wynika z braku pieniędzy. Spóźniają się pewne płatności. Liczę na to, że w poniedziałek (6.01. - przyp. red.) rata będzie spłacona - mówił Zdzisław Bik. - Monitoruję sytuację i z tego, co wiem, zarząd spodziewa się spływu środków, które miały trafić do klubu już w grudniu. Trochę się to opóźniło, ale w styczniu powinno być to wyregulowane - dodał.

Przypomnijmy: w listopadzie 2017 r. wierzyciele Ruch Chorzów SA opowiedzieli się (zdecydowaną większością głosów - 90,43% do 9,57%) za przyjęciem planu uratowania spółki. Układ został zatwierdzony przez Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w grudniu 2017 r.

- W układzie mamy do spłacenia 8 mln złotych rozłożonych na pięć lat. Z kwartalną ratą w wysokości 400 tys. złotych. Odsetki się zawiesza, zostaje sam kapitał. Pierwszą ratę uregulowaliśmy na koniec września, drugą mamy do uregulowania na koniec grudnia - tłumaczył w listopadzie prezes Ruchu Jan Chrapek.

Dodał on także, że gdyby klub przestał spłacać raty, mogłoby to mieć opłakane skutki. - Finalnie mógłby być złożony wniosek o likwidację spółki. Nadzorca sądowy ma takie prawo - przyznał Chrapek.

(m)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.