Siłacze z Kuźnika podbili Francję. Złoto i srebro ME!

Chorzowianin 2018-08-14 | Komentarzy: 0
Kordian Strzyga z UKS Pover Kuźnik Chorzów został mistrzem Europy, zaś jego koleżanka klubowa Klaudia Nowak wicemistrzynią Europy w wyciskaniu sztangi leżąc. Zawody odbyły się w dniach 9-12 sierpnia we francuskiej miejscowości Merignac.
Siłacze z Kuźnika podbili Francję. Złoto i srebro ME!

Reprezentacja UKS Pover Kuźnik na mistrzostwach Europy w wyciskaniu sztangi leżąc | Fot. facebook.com/UKSPoverKuznik/

Po raz kolejny reprezentanci UKS Pover Kuźnik pokazali klasę na międzynarodowych zawodach rangi mistrzowskiej. Jako pierwszy startował debiutant - 16-letni Kordian Strzyga (kategoria junior do lat 16, waga +120 kg).

Radził sobie znakomicie. Zaliczył wszystkie trzy podejścia - 130 kg, 140 kg oraz 145 kg - i sięgnął po złoto! Jego końcowy wynik to zarazem rekord Polski.

Kolekcję medalową chorzowskiego klubu powiększyła Klaudia Nowak (kat. junior do lat 23, waga 63 kg). Uporała się z ciężarem 85 kg, co dało jej srebrny medal. Z rezultatem lepszym o 7,5 kg wygrała Chorwatka Andrea Petrek.

To kolejny sukces Klaudii po trofeach wywalczonych w roku 2017 - mistrzostwie świata i wicemistrzostwie Europy.

Tak prezentują się medaliści z Chorzowa w towarzystwie trenera Piotra Pawlika, prezesa UKS Pover Kuźnik.

Bardzo niewiele do podium zabrakło startującemu w kategorii open Adamowi Łaskawskiemu (waga +120 kg). Zaliczał próby na 225 kg i 235 kg. Gdyby udana była także trzecia (na 242,5 kg), miałby brąz.

- Medalu pozbawiła go choroba, a do podium zabrakło zaledwie 2.5 kg! Trzeba dodać że Adam jest zawodnikiem o dużych możliwościach i z pewnością w przyszłości jeszcze nie raz będziemy świętować sukces Adama na imprezach międzynarodowych - czytamy na profilu chorzowskiego klubu na Facebooku.

Brązowy medal w tej kategorii przypadł ostatecznie Estończykowi Siimowi Rastowi (237,5 kg), zaś poza konkurencją byli Szwed Joel Sundelin (250 kg) i Francuz Romuald Masse (252,5 kg).

W Merignac startował także jeszcze jeden zawodnik chorzowskiego klubu - debiutujący w ME Zbigniew Paszek (kat. weteranów, waga 105 kg). Jego wynik - 180 kg - dał mu ósme miejsce. - Tylko trema pozbawiła go wysokiej lokaty - czytamy na profilu UKS Pover Kuźnik.

Po dobrym występie we Francji siłacze z Kuźnika koncentrują się na kolejnej wielkiej imprezie. Mowa o mistrzostwach świata, które wiosną 2019 r. odbędą się w Japonii.

(m)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.