Reklama: Partnerzy:


Śląski elementarz trafił do chorzowskich szkół

Chorzowianin 2017-10-18 | Komentarzy: 0
Do chorzowskich szkół trafiło 100 egzemplarzy „Górnośląskiego ślabikorza”. Elementarz to zbiór czytanek i rymowanek pisanych gwarą.
Śląski elementarz trafił do chorzowskich szkół

Lektura ślabikorza to okazja do poznania historii regionu, lokalnych tradycji i zwyczajów, a także śląskich słów, takich jak np. pukeltasza, tyta czy krauza. Z elementarza uczniowie będą korzystać m.in. podczas zajęć regionalnych.

- Edukacją regionalną w naszym mieście objęte są nie tylko podstawówki ale także przedszkola i szkoły ponadpodstawowe. Nauczyciele dbają aby zajęcia były ciekawe - organizując m.in konkursy śląskiej godki czy wycieczki po mieście - wyjaśnia Wiesław Ciężkowski, zastępca prezydenta miasta ds. społecznych.

Dodatkowe lekcje odbywają się raz w miesiącu i korzysta z nich ponad 11 tys. uczniów. Z myślą o młodszych dzieciach w Chorzowie ruszył projekt „Roztańczony Śląsk”. We współpracy z Zespołem Pieśni i Tańca „Śląśk” Urząd Miasta organizuje zajęcia taneczne i wokalne.

- To kolejny pomysł na przybliżanie historii i tradycji naszego regionu – dodaje Wiesław Ciężkowski.

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.