Spotkanie w Medium Mundi

Chorzowianin 2012-09-28 | Komentarzy: 0
IX spotkanie naukowe z cyklu Medium Mundi odbyło się w Miejskim Domu Kultury „Batory” 26 września br. pod tytułem "Wobec utraty, braku i ubywania".
Spotkanie w Medium Mundi
Tego samego dnia goście mieli okazję posłuchać koncertu Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego. Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na działalność Hospicjum w Chorzowie oraz dalszą realizację projektów Medium Mundi.

Imprezą towarzyszącą spotkaniu naukowemu był wernisaż prac tyskiego rzeźbiarza Tomasza Wenklara, który odbył się 25 września także w Miejskim Domu Kultury Batory. Młody twórca, czerpiący inspiracje z literatury światowej, muzyki rockowej a także z codziennych doświadczeń, zaprezentował gościom wykonane w glinie rzeźby wizerunków Ryszarda Riedla i Jimmiego Hendrixa.

W tym roku współorganizatorem sesji Madium Mundi było między innymi Centrum Afiramcji Życia przy Hospicjum w Chorzowie, którego idea doskonale wpisała się w tematykę tegorocznego spotkania naukowego.

Na 26 października br. planowane jest kolejne spotkanie w ramach działalności Centrum Afirmacji Życia. Tym razem gościem będzie pracująca na Uniwersytecie Śląskim dr Katarzyna Gabryś, która wygłosi wykład "Obecność w czułość zmienić"- o kojącej roli spotkania. Odbędzie się ono w Miejskim Domu Kultury "Batory" w Pracowni Działań Kreatywnych "LOFT", sala 305. Początek o godzinie 17.30. Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny.

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.