„Szóstka pykła”. Świetny sprint Hojnisz w Anterselvie

Chorzowianin 2019-01-24 | Komentarzy: 0
Monika Hojnisz miała realną szansę na odniesienie pierwszego w historii zwycięstwa w Pucharze Świata. Niecelny strzał i jedna karna runda oznaczały spadek poza podium, ale chorzowianka po raz kolejny udowodniła, że w tym sezonie należy do ścisłej światowej czołówki. W niedzielę zobaczymy ją w biegu ze startu wspólnego.
„Szóstka pykła”. Świetny sprint Hojnisz w Anterselvie

Fot. www.facebook.com/PZBiath

Włoska Anterselva to kolejny przystanek na mapie biathlonowego Pucharu Świata. W czwartek rozegrano tam sprint pań, w którym wzięły udział cztery Polki. Choć jeszcze kilka dni temu ich występ stał pod znakiem zapytania. - Usiądę z trenerką i wspólnie przeanalizujemy moje ostatnie starty i aktualne samopoczucie. Dopiero wtedy podejmiemy decyzje co do startów w Anterselvie - mówiła po zawodach w Ruhpolding Monika Hojnisz (cytat za biathlon.pl).

Ostatecznie chorzowianka pojechała wraz z koleżankami do Włoch, a w pierwszej konkurencji - sprincie - niewiele dzieliło ją od odniesienia historycznego sukcesu. Hojnisz była znakomicie dysponowana biegowo, a podczas pierwszego strzelania nie pomyliła się ani razu.

Po analizie wyników rywalek stało się jasne, że drugie bezbłędne strzelanie może dać Hojnisz nawet zwycięstwo. Nasza biathlonistka rozpoczęła "stójkę" od pudła. Na szczęście jedynego.

Po karnej rundzie nadal zajmowała bardzo wysokie miejsce. Do mety przybiegła jako piąta, ze stratą 10,5 s do bezbłędnej na strzelnicy Czeszki Markety Davidovej. Później spadła na szóstą pozycję, gdy lepszy wynik uzyskała Laura Dahlmeier z Niemiec.

Szóste miejsce w sprincie to kolejny świetny rezultat Hojnisz w tym sezonie. Dzięki temu 27-latka ponownie figuruje w czołowej dziesiątce Pucharu Świata. Wyprzedziła Niemkę Franziskę Preuss, zajmuje 10. pozycję (z 352 pkt.).

Monika Hojnisz skomentowała dobry występ w mediach społecznościowych. Ułożyła krótki wierszyk. Możecie go zobaczyć poniżej.

W sobotę w Anterselvie odbędzie się bieg pościgowy (godz. 13.30), ale Monika Hojnisz - po konsultacji z trenerką Nadią Biłową - ten start odpuści (podobnie jak pozostałe Polki). Liderkę Biało-Czerwonych zobaczymy za to w niedzielę - w biegu ze startu wspólnego (godz. 12.45).

(f)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.