Technologia dwa w jednym

Chorzowianin 2018-02-26
Przyzwyczajamy się do tego, że urządzenia są coraz mniejsze i spełniają coraz więcej funkcji. Ta kompaktowość przekłada się również na sposób urządzania wnętrz. Szczególnie w niewielkich mieszkaniach dąży się do tego, by zapewnić multifunkcjonalność przestrzeni i wszystkich akcesoriów. A są przecież elementy niezbędne, które większość ludzi w domu chce (lub też musi) mieć.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Technologia dwa w jednym

 Nie wyobrażamy sobie życia bez komputera i w dalszym ciągu lubimy modele stacjonarne z odpowiedniej jakości i wielkości monitorem. Dbamy również o wysokiej klasy sprzęt multimedialny, którego podstawą oczywiście jest telewizor, a uzupełniają go różnego rodzaju odtwarzacze, konsole i dekodery.

Oszczędność miejsca?

Chcąc urządzić kącik do pracy z komputerem w roli głównej oraz przestrzeń multimediów, wielu z nas musi dokonywać ważnych wyborów. W małych mieszkaniach ciężko jest wygospodarować funkcjonalne miejsce na te dwa elementy. Dlatego właśnie coraz bardziej popularne stają się monitory 2 w 1, które można znaleźć tutaj. Główną zaletą jest oczywiście kompaktowość rozwiązania, które doskonale sprawdzi się w małej kawalerce, pokoju nastolatka czy też na przykład w akademiku. Monitor z wbudowanym tunerem TV będzie doskonałym narzędziem do pracy, a wieczorem sprawdzi się jako wysokiej klasy telewizor. Oczywiście wiele będzie zależeć od wybranej rozdzielczości i przekątnej wyświetlacza. Warto zadbać o optymalne rozwiązania, a te gwarantuje monitor o przekątnej 23 cale. Bez problemu zmieści się na biurku i zapewnia komfortową pracę oraz pozwoli oglądać telewizję w całkiem przyzwoitych warunkach.

Nowoczesne rozwiązania

Wybór monitora 2w1 pozwoli również zaoszczędzić prąd. Sprzęt działa jak telewizor i co ważne, żeby oglądać telewizję, wcale nie musimy włączać komputera. Monitory z tunerem mają również zdecydowanie więcej łączy, do których możemy podłączyć na przykład kamerę, odtwarzacz DVD lub Blu-ray czy też inne nowoczesne urządzenia. Warto wybrać modele z gniazdem USB i wbudowanym odtwarzaczem multimedialnym.

Pomimo tego że monitory 2w1 są droższe niż te tradycyjne, warto w nie zainwestować. Nowoczesne modele można podłączyć do naziemnej telewizji cyfrowej za pomocą tunera DVB-T oraz MPEG-4. Przy wyborze zadbajmy również o jakość obrazu i dźwięku, aby oglądanie telewizji było prawdziwą przyjemnością. Obraz Full HD zapewnia wyrazisty obraz z zachowaniem kolorów i konturów. Od lat w tej materii najlepiej radzą sobie ekrany LED, które są energooszczędne i równomiernie podświetlają obraz. Poza tym zwróćmy uwagę na zainstalowane głośniki – te stereofoniczne zapewnią doskonały dźwięk a przy tym niesamowite wrażenia podczas gier, słuchania muzyki czy też oglądania filmów.

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.