Ulica Wandy w trakcie modernizacji

Chorzowianin 2013-07-17 | Komentarzy: 3
Nowe chodniki, miejsca parkingowe i sieć wodociągowa powstają na ulicy Wandy.
Ulica Wandy w trakcie modernizacji

Trwa modernizacja ul. Wandy | fot. chorzowianin.tv

- Gruntownie przebudowujemy chodniki z maksymalnym pozyskaniem miejsc do parkowania - mówi Piotr Wojtala, dyrektor Miejskiego Zarządu ulic i Mostów. 

Równolegle do prac wykonywanych przez MZUiM roboty prowadzi Chorzowsko-Świętochłowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

- Duża awaryjność sieci wodociągowej w tym rejonie w ciągu ostatnich lat i związane z tym uciążliwości dla mieszkańców pobliskich zabudowań były wystarczającym powodem do przystąpienia przez ChŚPWiK do wymiany przebiegającej w chodnikach przy ul. Wandy wykonanej ze stali i żeliwa sieci wodociągowej - mówi Adam Włodarczyk, kierownik działu remontów w ChŚPWiK Sp. z o.o.

Dodaje, że ChŚPWiK chciało w ten sposób uniknąć sytuacji, w której musiałoby ingerować w nowo położone chodniki w celu usunięcia kolejnej awarii i tym samym narażać mieszkańców na kolejne niedogodności.

Nowa sieć wodociągowa wykonana jest w całości z rur polietylenowych, które dzięki swoim cechom, takim jak: trwałość, szczelność, odporność na korozję gwarantują długi okres bezawaryjnej eksploatacji. 

Cały remont sieci wodociągowej zlokalizowanej w chodnikach po obydwu stronach ul. Wandy (od ul. św. Kingi do ul. Strzelców Bytomskich) obejmował wymianę ponad 1200 m przewodów wodociągowych, z czego ok. 100 m wykonano stosując metody bezwykopowe.

Prace związane z przebudową nawierzchni chodników ulicy Wandy wraz z budową miejsc postojowych po obu stronach rozpoczęto w czerwcu. Koszt całkowity zadania to 513 tys. zł. Koszt prac przeprowadzanych przez ChŚPWiK to 713 tys. zł.

Roboty powinny zakończyć się w drugiej połowie sierpnia. 

 

Reklama:

Dyskusja:

~Mieszkanka

IP: 159.245.*.*

2013-07-17 13:36:04

Cieszy, że tyle remontów wykonuje sie w Chorzowie, ale jakoś zapomina się o zieleni. Na Wandy wycięto drzewa, ale na nowych chodnikach nie ma miejsc na posadzenie nowych drzew. Obyśmy się nie rozpędzili i później "zachwycali" samymi kostkami i betonem.

~Chorzowianka

IP: 89.73.*.*

2013-07-17 19:40:25

Dobrze, że cokolwiek się robi, ale żeby chodniki na ul. Wandy? Trochę mnie to dziwi, bo np. na ul. Truchana to nogi można połamać od krzywych chodników i nic... a to przecież centrum Chorzowa i ruch pieszych większy.

~marco

IP: 89.74.*.*

2013-07-18 21:15:48

a ul. Wandy to zapomniana kraina?!!!, jeszcze inne miejsca w tej okolicy proszą się o remont i to gruntowny

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.