Uroczyste otwarcie CAS

Chorzowianin 2015-10-27 | Komentarzy: 0
Remont Centrum Aktywizacji Społecznej trwał trzy miesiące. Obiekt uroczyście otwarto pod koniec października.
Uroczyste otwarcie CAS

Uroczyste otwarcie CAS | fot. arch. CAS

Oficjalnie CAS działa od początku czerwca 2015 roku. Jednak przez trwający trzy miesiące remont, obiekt uroczyście otwarto 21 października. 

- CAS oprócz wspierania organizacji pozarządowych poszerzył działalność w zakresie szeroko rozumianego wsparcia społecznego. Obecnie w naszej ofercie są warsztaty kulinarne dla podopiecznych OPS, korzystających z karty żywnościowej - mówi Aleksandra Weindich, kierownik CAS.

Na warsztatach podopieczni OPS uczą się m.in. tego jak z otrzymywanej żywności przygotowywać racjonalne, smaczne posiłki. Dużą popularnością, jak zaznacza pani kierownik, cieszą się warsztaty rękodzieła artystycznego, warsztaty tworzenia kosmetyków naturalnych, gimnastyki relaksacyjnej. 

W CAS prowadzone są także kursy ABC komputera, porady prawne dla mieszkańców miasta czy program Aktywizacja i Integracja (PAI) dla bezrobotnych zagrożonych wykluczeniem społecznym.

- Realizujemy zadania związane z integracją i animacją środowiska lokalnego. Wspieramy organizacje pozarządowe, grupy nieformalne i inicjatywy obywatelskie, działające na terenie miasta Chorzowa, prowadzące działalność pożytku publicznego – mówi A. Weindich.

Pomoc w CAS udzielana jest poprzez wsparcie merytoryczne, techniczne, informacyjne i promocyjne. Wszelkie usługi są świadczone na zasadzie równego dostępu wszystkich zainteresowanych korzystającej z oferty CAS.

- Zasady korzystania w CAS przez organizacje III sektora, z adresu siedziby, ze stanowisk biurowych i szafek, z infrastruktury lokalowej, technicznej, z usług doradczych i szkoleniowych, a także zakres obowiązków i uprawnień korzystających z CAS określa regulamin – zaznacza A. Weindich.

Centrum współpracuje z pracownikami socjalnymi OPS Chorzów, Centrum Pracy Socjalnej, Centrum Inicjatyw Społecznych i innymi instytucjami na rzecz aktywizacji społeczno-zawodowej osób bezrobotnych i zagrożonych wykluczeniem społecznym

Od 1 września działa w CAS świetlica romska.

Imprezę otwarcia uświetnił dr Marek Kosma Cieśliński, prezes stowarzyszenia "Filmowy Chorzów", który wygłosił prelekcję na temat twórczości Krystyny Jandy z fragmentami filmów z dorobku artystki. 

Centrum Aktywizacji Społecznej ul. Powstańców 70/3, 41-500 Chorzów.

Adres e-mail: cas@opschorzow.pl. Adres www: cas-chorzow.pl

Telefon kontaktowy: 32/307-53-29

Godziny otwarcia

Centrum Aktywizacji Społecznej czynne jest od poniedziałku do czwartku w godzinach od 7:00 do 18:00 oraz w piątek od 7:00 do 14:00.

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.