Urządzenia niezbędne w przemyśle

Chorzowianin 2018-06-04
Nowoczesne pompy hydrauliczne są podstawą funkcjonowania wielu maszyn, które są wykorzystywane w przemyśle specjalistycznym oraz na przykład wydobywczym oraz w różnego rodzaju pojazdach. Działanie polega na dostarczaniu do silnika hydraulicznego cieczy pod ciśnieniem w odpowiedniej oczywiście ilości. Od specyfiki działania danego silnika zależy oczywiście rodzaj użytej pompy.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Urządzenia niezbędne w przemyśle

Jakie pompy są dostępne na rynku?

W Fluiconnecto dostępne są nowoczesne pompy, które stale ewoluują w miarę, jak rozwija się hydraulika siłowa i technologia materiałów oraz samej budowy. Dzięki temu urządzenia są niezawodne, wydajne i ekonomiczne, a utrzymanie ruchu na najwyższym poziomie staje się bezproblemowe.

Pompa hydrauliczna dostępna jest w wielu różnych rodzajach dostosowanych oczywiście do zadań, jakie ma spełniać, ale schemat działania każdej z nich jest taki sam. Jej głównym zadaniem jest zamiana energii mechanicznej na hydrauliczną. W dużym skrócie ta pierwsza pochodzi z obrotu części ruchomej, co spręża ciecz. W tym momencie zwiększa się energia potencjalna i kinetyczna. Działanie silnika hydraulicznego jest odwrotne i dlatego właśnie te urządzenia są w pewien sposób od siebie zależne wraz z różnego rodzaju akcesoriami takimi jak na przykład węże hydrauliczne czy zawory zwrotne.

Niezastąpione urządzenia

Każdy układ hydrauliczny – a te są coraz częściej wykorzystywane w każdej gałęzi przemysłu – wymaga poprawnego działania pompy oraz wytwarzanej przez nią energii hydrostatycznej. Same pompy zasilane są olejem roboczym o równomiernym strumieniu i wysokim ciśnieniu roboczym. Działanie to wspomaga szereg dostosowanych do konkretnego modelu akcesoriów takich jak węże do klimatyzacji.

Pompy hydrauliczne dzielą się przede wszystkim w zależności od konstrukcji na śrubowe, zębate, łopatkowe i wielotłoczkowe. Pierwszy typ wyposażony jest w śrubę ślimakową, która swoim ruchem obrotowym wymusza wzrost ciśnienia cieczy. Ten rodzaj nie ma zaworów, a uzyskane ciśnienie jest określane na stałym poziomie. Pompy zębate określane są jako najprostsze konstrukcyjnie. Ciśnienie czynnika roboczego jest zwiększane poprzez ruch dwóch kół zębatych. Ten rodzaj pompy charakteryzuje się dużą wytrzymałością i łatwą eksploatacją. Łopatkowe modele zazwyczaj wykorzystuje się do pompowania gazów, samosmarujących cieczy za pomocą ruchu wirowego łopatek. Takie rozwiązanie sprawia, że to bardzo wydajna i cicha w działaniu pompa. Najnowocześniejsze są pompy wielotłoczkowe, które działają na zasadzie wymuszania ruchu czynnika roboczego poprzez tłoczenie wewnątrz korpusu. Ten rodzaj dzieli się wewnętrznie na pompy promieniowe i osiowe. Pompy wielotłoczkowe są najbardziej rozwinięte technologicznie i bardzo wydajne, a im więcej tłoków jest w korpusie, tym parametry dla użytkownika są lepsze.

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.