W lipcu remont DTŚ

Chorzowianin 2016-07-07 | Komentarzy: 0
Na przełomie lipca i sierpnia rozpocząć się ma remont Drogowej Trasy Średnicowej. Miasto uzyskało na ten cel dofinansowanie na ponad milion zł.
W lipcu remont DTŚ

Drogowa Trasa Średnicowa | fot. Mariusz Banduch

- Odcinek chorzowski drogi został oddany do użytkowania w latach 2000-2001, a więc blisko 15 lat temu, od tego czasu nastąpiło zużycie eksploatacyjne warstwy ścieralnej. Na nawierzchni występują liczne spękania, powierzchniowe ubytki i deformacje wskazujące na jej stan zużycia. Nawierzchnia wymaga przeprowadzenia remontu w trybie pilnym – mówi Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa ds. technicznych i rozwoju.

Średnie dobowe natężenie ruchu drogowego wynosi obecnie około 66 tys. pojazdów na dobę, a zdarzają się dni, w których liczba ta przekracza 74 tys. Dofinansowanie z budżetu państwa na remont nawierzchni jezdni DW 902, potocznie zwanej Drogową Trasą Średnicową, wyniesie 1 367 219 zł. Przewidywana wartość projektu to ok. 2,8 mln zł. Otrzymanie wnioskowanej dotacji pozwoli na przeprowadzenie remontu poprzez wymianę warstwy ścieralnej na odcinku DW902 w granicach administracyjnych Chorzowa.

Prace powinny rozpocząć się na przełomie lipca i sierpnia. Zakres robót obejmie niespełna 2 km drogi (8 pasów ruchu). Do tej pory jeszcze żadne z miast nie przeprowadziło tak dużego zadania polegającego na wymianie nawierzchni na całej powierzchni. Szacunkowy czas trwania remontu ma wynieść dwa lub trzy tygodnie.

wojz

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.