W pucharze z Toruniem, młodzież bez awansu

Chorzowianin 2019-02-04 | Komentarzy: 0
W miniony weekend futsalowa Ekstraklasa miała wolne. Drużyna Mirosława Miozgi poznała za to rywala w kolejnej rundzie Pucharu Polski. Natomiast młodzież chorzowskiego klubu walczyła o awans do finałów MP - niestety bez powodzenia.
W pucharze z Toruniem, młodzież bez awansu

Fot. Adrian Ślązok

W sobotę i w niedzielę reprezentacja Polski rozegrała towarzyski dwumecz z Rosją (1:2 i 2:2). W przerwie pierwszego ze spotkań - w Opolu - odbyło się losowanie 1/8 finału Pucharu Polski.

Niestety chorzowski Clearex miał pecha. Trafił na aktualnego wicelidera tabeli FC Toruń, a o awans przyjdzie mu powalczyć na wyjeździe (19 lub 20 lutego). W poprzedniej rundzie nasz zespół pokonał GSF Gliwice (2:1), zaś FC Toruń wyeliminował zespół Auto Wicherek Oborniki (4:3).

Przypomnijmy, że w najbliższej kolejce Clearex podejmie Pogoń 04 Szczecin. Mecz w hali MORiS zaplanowano na niedzielę, 10 lutego (godz. 17.00).

W miniony weekend pierwsza drużyna Cleareksu miała wolne, grali za to juniorzy - w eliminacjach mistrzostw Polski do lat 18. Składały się one z dwóch turniejów. W styczniowych zawodach w Rudzie Śląskiej chorzowianie zajęli drugie miejsce, za Rekordem Bielsko-Biała.

By zapewnić sobie awans do finałów MMP, musieli utrzymać miejsce w pierwszej dwójce - podczas sobotniego turnieju w Bielsku-Białej. Niestety po zwycięstwie ze Stalą MOSiR-em Zabrze 6:2 doznali dwóch porażek - 1:4 z Gwiazdą Ruda Śląska oraz 0:8 z Rekordem.

Clearex U-18 zakończył eliminacje na trzecim miejscu (z dorobkiem 9 pkt.). Do finałów awansował Rekord (16 pkt.) oraz Gwiazda (10 pkt.).

(f)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.