Reklama: Partnerzy:


Wakacyjne remonty w szkołach i przedszkolach

Chorzowianin 2017-06-30 | Komentarzy: 0
Termomodernizacja Zespołu Szkół Sportowych nr 1 i budowa przedszkola przy ul. Omańskowskiej – to największe tego typu inwestycje w mieście, ale prace remontowe toczą się także na innych obiektach.
Wakacyjne remonty w szkołach i przedszkolach

W dawnej szkole przy ul. Omańkowksiej powstanie przedszkole | fot. Wojciech Zawadzki

W ZSS nr 1 zakończono pierwszy etap prac remontowych. Wymieniono m.in. ścianki działowe, drzwi do sal, sufity czy oświetlenie. W okresie wakacyjnym zaplanowano remont segmentu nr 1 oraz części sportowej, w której znajdują się także stołówka i aula. Zakończenie inwestycji planowane jest na lipiec 2019 roku. Całkowity jej koszt to ok. 17 mln zł, z czego ponad 13 mln zł stanowią dotacje.

Ruszyły prace przy ul. Omańkowskiej. Zabytkowy budynek przejdzie gruntowną przebudowę i rozbudowę na potrzeby nowej siedziby Przedszkola nr 9. Na realizację inwestycji miasto otrzymało niemal 3,8 mln zł unijnej dotacji, a jej całkowity koszt to przeszło 8 mln zł. Po zakończeniu prac placówka będzie jedną z najnowocześniejszych w regionie.

– Chorzów może pochwalić się wysokim standardem placówek oświatowych. Obecnie trwają dwie niezbędne, a przy tym ogromne, inwestycje, które znacznie wpłyną na poprawę nauki szkolnej i przedszkolnej najmłodszych mieszkańców. Oprócz tego toczy się szereg niezbędnych prac modernizacyjno-remontowych – mówi Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa ds. technicznych i rozwoju.

W Przedszkolu nr 27 przy ul. Wandy trwa adaptacja mieszkania na cele oświatowe. Prace pochłoną ponad 350 tys. zł. W sierpniu zakończy się, oszacowana na ponad 139 tys. zł, izolacja ścian piwnic i drenaż w Przedszkolu nr 26 przy ul. Ligonia. W tym samym miesiącu zakończy się również wymiana pionów wod-kan w Przedszkolu nr 29 przy ul. Siemianowickiej.

Z kolei jeszcze rok potrwa modernizacja instalacji elektrycznej w Szkole Podstawowej nr 29 przy ulicy Lwowskiej. Prace wyceniono na ponad 281 tys. zł. W tym samym obiekcie równolegle toczy się remont korytarzy wraz z wymianą drzwi do sal oraz wymianą wykładzin. Koszt prac to ponad 368 tys. zł.

Przed pierwszym dzwonkiem przebudowana będzie, za przeszło 193 tys. zł, pracownia informatyczna i mechatroniczno-elektryczna w ZSTiO nr 3 przy ul. Stefana Batorego.

W tym roku ruszyć ma także modernizacja sali gimnastycznej oraz wykonanie bramy wjazdowej wraz z przebudową ogrodzenia w Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Skrajnej.

Zaplanowana jest także modernizacja terenu przed budynkiem AZSO nr 2 przy ul. Farnej (w tym wykonanie ozdobnego ogrodzenia od ul. Odrowążów, wymiana nawierzchni na zewnętrznym placu, aranżacja zielenią).

W Przedszkolu nr 3 przy ul. Cieszyńskiej wybudowane będzie ogrodzenie, a w Przedszkolu nr 21 przy ul. Ryszki będzie ono przebudowane.

wojz

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.