Wózek dziecięcy – jak wybrać najlepszy?

Chorzowianin 2018-12-28
Wybór wózka to nie lada wyzwanie. Dziecko będzie przecież spędzać w nim wiele czasu. Model musi być wygodny i bezpieczny. Zakup trzeba traktować jak pewnego rodzaju inwestycję, która zwróci się w przyszłości. Oczywiście dla rodziców ważne są nie tylko aspekty techniczne, ale również wizualne. Warto wiedzieć, jakie kolory i wzory są najmodniejsze i które wózki zainteresowani wybierają najczęściej. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów wózków dziecięcych, które różnią się między sobą budową i wielkością. Każdy typ produktu przeznaczony jest dla dzieci w konkretnym wieku.
Wózek dziecięcy – jak wybrać najlepszy?

Wózki dziecięce – głębokie

Głęboki wózek dziecięcy to tradycyjny model wykorzystywany na świecie od XVIII wieku. Jego konstrukcja składa się z głębokiej gondoli umieszczonej na podwoziu. Taki typ wózka umożliwia kołysanie malucha i jest najodpowiedniejszy dla noworodka. Wózek wyposażony jest także w daszek chroniący dziecko przed promieniami słonecznymi i wiatrem. Wadą głębokich wózków jest ich krótki okres użytkowania. Dziecko wyrasta z niego po około 8 miesiącach. Kiedy wózek jest już nieprzydatny, można go sprzedać przyszłym mamom po cenie zbliżonej do tej rynkowej.

Wózki sportowe

Kiedy dziecko staje się bardziej ruchliwe i próbuje siadać. Należy wymienić wózek, który nie bazuje na głębokiej gondoli. Idealnym rozwiązaniem dla maluchów do 3-4 roku życia są wózki sportowe. Takie modele można regulować i dopasowywać do potrzeb dziecka. Wózek przydaje się podczas podróży i spacerów, dlatego warto dopasować go do własnych preferencji. Wózki sportowe różnią się między sobą ciężarem, rozmiarem kół i konstrukcji. Przykładowo, jeśli wózek będzie wykorzystywany podczas jazdy komunikacją miejską, warto pomyśleć o pojemnej i mniejszej wersji, która pozwoli bez problemu wsiąść do autobusu czy tramwaju. Dla osób, które zamierzają używać wózka na kamienistych drogach, najlepszym rozwiązaniem będzie model z dobrą amortyzacją. Ranking wózków dziecięcych dostępny jest na: rankingmania.pl. Dzięki gotowym zestawieniom można w bardzo szybki i prosty sposób wybrać model, który spełnia nasze oczekiwania. Poza tym, strona prezentuje najpopularniejsze wózki dziecięcy, dzięki czemu można sprawdzić, które produkty są preferowane przez rodziców.

Wózki kombinowane

Alternatywą dla przedstawionych wcześniej rodzajów wózków, są wersje kombinowane. Takie produkty są wyposażone w głęboką gondolę, siedzenie i fotelik dziecięcy. W zależności od potrzeb można skorzystać z wybranej konfiguracji. Dzięki temu, jeden wózek wystarczy dziecku od momentu urodzenia do około 6-7 roku życia. Wersja kombinowana jest w ostatnich latach najbardziej popularnym rodzajem wózka.  Trzeba jednak pamiętać, że takie wózki mają większą wagę i nie posiadają pewnych cech, które są charakterystyczne dla konkretnych modeli. Przykładowo, gondola jest mniejsza niż w wózku głębokim. Nie można też kołysać dziecka. Produkty kombinowane cechuje również mniejsza amortyzacja niż tradycyjny wózek sportowy. Niemniej jednak cena za jeden wózek kombinowany jest niższa niż za dwa pojedyncze.

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.