Wróciła do Chin i stanęła na podium

Chorzowianin 2018-12-03 | Komentarzy: 0
Szalony plan Agnieszki Gortel-Maciuk wypalił! Dwa tygodnie po Suzhou Taihu Marathon zawodniczka z Chorzowa wystartowała w kolejnym maratonie w Chinach - w Nanning. Zajęła w nim drugie miejsce.
Wróciła do Chin i stanęła na podium

Fot. nn-marathon.cn/weibo.com

14 października zajęła czwarte miejsce w Poznań Maraton. 18 listopada była ponownie czwarta, tym razem w Chinach - w Suzhou Taihu Marathon. Agnieszka Gortel-Maciuk tej jesieni zerwała ze schematami i postanowiła raz jeszcze zmierzyć się z królewskim dystansem.

Po powrocie z Suzhou zgodziła się na jeszcze jeden start w Chinach. Otrzymała bowiem propozycję startu w maratonie w Nanning (13th Nanning International Marathon).

- Początkowo wyśmiałam w duchu tę ofertę, ale później uznałam, że skoro w tym roku tyle się napracowałam, a ta część sezonu jest kompletnie niewykorzystana, to czemu nie. Postaram się pobiec strategicznie. Zawsze biegałam na wynik, a teraz chcę zająć jak najlepsze miejsce. Jest w tym trochę szaleństwa, ale stwierdziłam, że może już w przyszłości nie będę biegała maratonu, a może w ogóle nie będzie nowego sezonu, mam już prawie 42 lata - mówiła nam Agnieszka Gortel-Maciuk.

Szalony plan wypalił. 2 grudnia chorzowianka zaprezentowała się w Nanning z bardzo dobrej strony. Uzyskała wynik 2:49:04, który dał jej drugie miejsce! Warto raz jeszcze podkreślić: był to trzeci maraton naszej zawodniczki w ciągu zaledwie siedmiu tygodni.

Szybsza od Gortel-Maciuk była jedynie Etiopka Agama Meseret Godana, która przekroczyła linię mety po 2 godzinach 47 minutach i 23 sekundach. Trzecie miejsce zajęła Chinka Li Hongying (3:21:08).

Co ciekawe, na niektórych chińskich portalach można było znaleźć informację o drugim miejscu... Moniki z Polski. W oficjalnych wynikach podawane były bowiem oba imiona naszej zawodniczki. Co widać na poniższym zdjęciu z rezultatami.


Fot. sohu.com

Wśród mężczyzn zwyciężył Etiopczyk Outoya Gelgelo Tona (2:18:26), drugi był reprezentant Mongolii Dambadarjaa Gantulga (2:23:40), zaś trzeci Tola Bane z Etiopii (2:25:07).

Nanning to stolica autonomicznego regionu Kuangsi. W mieście tym odbywały się w 2010 r. mistrzostwa świata w półmaratonie. W niedzielnych zawodach wzięło udział 26 tysięcy biegaczy z 16 krajów. Mieli do wyboru kilka dystansów - m.in. maraton, półmaraton 10 km czy 4 km.

(mf)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.