Wszyscy na wielki szpil. Jutro w hali MORiS

Chorzowianin 2018-12-14 | Komentarzy: 0
Już 15 grudnia 2018 o 16:00 w Hali MORIS przy ul.Dąbrowskiego 113 w Chorzowie, odbędzie się niesamowity mecz. Drużyna Bajek pod przewodnictwem Mirka Szołtyska, zmierzy się z Drużyną ROOBENSA. Będzie po śląsku, będzie świątecznie, będzie rodzinnie, a wszystko to, by zebrać fundusze na termo-modernizację „Wyspy”.
Wszyscy na wielki szpil. Jutro w hali MORiS

WIELKI SZPIL

- Można mieć różne marzenia. Mi się marzy by Dzieciaki, które myślą, że w ich życiu nie będzie spoko zdziwiły się. I to tak fest FEST - mówi Mateusz Ledwig, promujący modę na śląską kulturę przez profil „Rubens był z Bytomia”.

To właśnie inspirując się jego pracami, całe wydarzenie zostało nazwane „Wielkim Szpilem dla Brajanków”. Gdyby jednak lokalnych akcentów było mało, po drugiej stronie boiska wraz z Drużyną Bajek pojawi się Mirek Szołtysek, legenda śląskich szlagierów.

W ich drużynach pojawią się goście z AIOLI w Katowicach, Magdalena Pałasz, Artur Kuciapski, ale przede wszystkim, co najważniejsze dla najmłodszych, Mulan, Merida Waleczna czy Kubuś Puchatek. Roobens i Szołtysek wraz ze swoimi zespołami grają w jednym celu, by spełnić marzenia dzieci z „Wyspy”.

TYSIĄCE DRUGICH SZANS
Cel jest szczytny. Towarzystwo Ochrony Praw i Godności Dziecka „Wyspa” już od 28 lat pomaga dzieciom i młodzieży z rodzin zagrożonym wykluczeniem społecznym. Tym razem, to Wyspa” tej pomocy potrzebuje.

- Termo-modernizacja to dla nas szansa na zupełnie nowy rozdział. Co roku przez „Wyspę” przewija się około setka dzieciaków, które potrzebują pomocy w każdej dziecinie życia. Od pomocy z nauką przez wsparcie psychiczne, po szansę na spełnianie marzeń. Dla nas najważniejsza jest możliwość dania naszym podopiecznym drugiej szansy  - mówi Anna Sierotnik, prezes „Wyspy”.

Nie ukrywa, że termo-modernizacja to szansa na nowe projekty, zwłaszcza te międzynarodowe. - To właśnie takie obozy sprawiają, że najmłodsi czują potrzebę rozwoju. Zwłaszcza tego językowego, ale także interpersonalnego

DLA CAŁEJ RODZINY

Sobotnie wydarzenie to nie tylko mecz, choć ten z pewnością przysporzy wiele emocji, zwłaszcza najmłodszym.

- Przygotowaliśmy wiele atrakcji dla całej rodziny. Dla dzieciaków oczywiście spotkanie z Mikołajem, warsztaty tradycji i dekoracji świątecznych oraz gry i zabawy, przygotowane przez wolontariuszy „Wyspy”. Dla dorosłych niespodziankę przygotowało katowickie AIOLI - mówi Agnieszka Sierotnik, koordynator projektu.

Od 25 lat Wyspa współpracuje z bliźniaczą organizacją na Ukrainie, Towarzystwem Ochrony Praw i Godności Ucznia „Forteca” w Tarnopolu. Nasi przyjaciele przygotowali dla chorzowian prezentację ukraińskich tradycji świątecznych, zwłaszcza tych kulinarnych.

DLA KAŻDEGO

Każdego dnia na Wyspę przychodzi około 50 dzieci. Dla nich to miejsce jest domem i miejscem, w którym czują się bezpiecznie.

- Święta to czas cudów, a my tego cudu potrzebujemy. Na remont potrzeba miliona. Sami nie jesteśmy w stanie zdobyć takiej kwoty, dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc do ludzi o dobrych sercach, którymi przecież są Ślązacy - mówi Anna Sierotnik.

W czasie wydarzenia będzie można nabyć cegiełki, a tuż przed meczem ruszy zbiórka pieniędzy na Facebooku.

- Nie robimy tego dla siebie, a dla dzieciaków, które zasługują na drugie szanse. Ostatnie 28 lat dało tysiące drugich szans tysiącom młodych, zdolnych ludzi. Chcemy, aby kolejne pokolenie mogło korzystać z „Wyspy” jeszcze bardziej.

I właśnie dlatego, serdecznie zapraszamy na wydarzenie – 15.12.2018, godzina 16:00, hala MORIS w Chorzowie przy ul. Dąbrowskiego 113.Wstęp wolny. Każdy jest mile widziany!
 

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.