Wypełniając papieski testament

Chorzowianin 2011-04-02 | Komentarzy: 0
Po mojej śmierci proszę o Msze Święte i modlitwy – pisał Jan Paweł II w swoim testamencie. 2 kwietnia br., w szóstą rocznicę jego powrotu do Domu Ojca chorzowianie po raz kolejny wypełniają tę prośbę, oczekując uroczystej beatyfikacji papieża-Polaka.
Wypełniając papieski testament
W parafii Ducha Świętego zaplanowano dziś na godz. 19.00 wieczór z papieżem. Rozpocznie go o godz. 19.00 modlitwa różańcowa oparta na papieskim rozważaniu, kolejnym punktem programu jest projekcja filmowa. O godz. 21.00 rozpocznie się natomiast Apel Jasnogórski.

Apel Jasnogórski w związku z rocznicą śmierci papieża Polaka rozpocznie się o godz. 21.00 także w parafii św. Floriana.

W parafii św. Barbary rocznicowe czuwanie rozpocznie się o godz. 19.30. W kościele wykonana zostanie Pieśń o Bogu ukrytym. 

W parafii św. Franciszka Msza Święta o błogosławieństwo Boże w przygotowaniu do beatyfikacji Jana Pawła II rozpocznie się o godz. 18.00. Na godz. 20.00 zaplanowano czuwanie, które zakończy się przy krzyżu misyjnym o godz. 21.37, w godzinie, w której Jan Paweł II powrócił do Domu Ojca.

W parafii Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza Msza Święta o obfite owoce bliskiej beatyfikacji Jana Pawła II odprawiona zostanie o godz. 20.00. Po Mszy św. modlitwa przed Najświętszym Sakramentem, która zakończy się o godz. 21.37.

Czuwanie modlitewne w intencji rychłej kanonizacji Ojca Świętego rozpocznie się w kościele parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny modlitwą różańcową o godz. 19.30. Po niej Msza Święta, zaś około godz. 21.00 nabożeństwo dziękczynne za dar życia Jana Pawła II. O godz. 21.37 modlitwa o świętość dla każdego z nas.

Już wczesnym sobotnim rankiem w intencji Jana Pawła II sprawowano Eucharystię w kościołach św. Jadwigi Śląskiej i św. Józefa. W parafii św. Wawrzyńca Msza Święta w intencji Jana Pawła II odprawiona zostanie 3 kwietnia o godz. 9.00.

Beatyfikacja Jana Pawła II w Watykanie 1 maja br. 
 
(k)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.