Wyposażamy łazienkę - prysznic

Chorzowianin 2017-12-12
Prysznic ma dziś każdy, czy to w kabinie, czy nad wanną. Trudno sobie wyobrazić zachowanie higieny bez węża ze słuchawką. Raz na jakiś czas trzeba tę słuchawkę wymienić i rodzi się pytanie: na jaką?
ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Wyposażamy łazienkę - prysznic

Wybór jest ogromny, ale gdy przyjrzeć się bliżej i poszukać słuchawki o określonych parametrach, to bardzo się zawęża. Co warto wiedzieć o słuchawkach prysznicowych?

Po pierwsze – perlator

Cena wody jest już stosunkowo wysoka, a będzie stale rosła. Cena ogrzewania wody, bez względu na to, czy odbywa się to w Twoim domu, czy w elektrociepłowni, także stale wzrasta. Wodę trzeba więc oszczędzać, a służy temu perlator, czyli mechanizm napowietrzający. Dzięki niemu strumienie wody, wzbogacone powietrzem, wydają się większe, a to skłania nas do odkręcania kurka tylko do połowy. Licząc w skali miesiąca, a zwłaszcza roku, oszczędności są ogromne. Baterie łazienkowe, w tym prysznicowe zawierające słuchawki z perlatorem kupisz w sklepie z armaturą, w markecie budowlanym lub w internecie.

Po drugie – funkcjonalność

Większość z nas kupuje dziś słuchawki pozwalające na ustawianie różnych strumieni wody. Jeśli jednak w Twoim domu woda płynie z bojlera albo przepływa przez piecyk gazowy, jej ciśnienie może nie wystarczać do korzystania ze wszystkich funkcji.

Jest wiele rodzajów strumienia. Standardowy zna każdy z nas. Strumień deszczowy jest o wiele łagodniejszy, rozproszony, służy więc do relaksu, ale też np. do umycia głowy dziecku. Jego przeciwieństwem jest hydromasaż: silne strugi wody masują ciało, działając pobudzająco. Można też spotkać mgiełkę wodną oraz inne, bardziej wymyślne strumienie. Ale uwaga: czasem trzeba w małej łazience nalać wodę do wiadra, które oczywiście nie mieści się pod wylewką umywalki. Zechcemy do tego użyć prysznica – i tu przyda się strumień przypominający po prostu wodę lejącą się z kranu, skondensowany.

Niektóre słuchawki zawierają dodatkowe systemy ograniczające zużycie wody oraz zapobiegające gromadzeniu się kamienia osadowego, co przedłuża okres użytkowania słuchawki i przeciwdziała „wykrzywianiu się” pojedynczych strużek wody, przepływających przez częściowo zatkane otworki.

Po trzecie – estetyka i dopasowanie

To również istotne, bo baterie łazienkowe, w tym prysznicowe, mogą zdobić łazienkę. Niektóre wręcz zachwycają swoją formą i lśniącą powłoką. Estetyka nie powinna być jednak najważniejsza przy wyborze, w końcu prysznic nie jest po to, by go podziwiać. Warto jednak, kupując słuchawkę, sprawdzić, jak „chodzi”(z oporami czy bez) i czy nie jest nigdzie zarysowana. Staranność wykonania może bowiem świadczyć o jakości wyrobu.

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.