Reklama: Partnerzy:


Zamiast banałów...bana!

Chorzowianin 2016-05-24 | Komentarzy: 0
Niebanalna wycieczka uczniów SP 15
Zamiast banałów...bana!

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 15 w Chorzowie zorganizowało nietypową wycieczkę dla uczniów klas IV i V SP 15. Dzieci bowiem, zamiast siedzieć w szkolnych ławach przejdą rasę wytyczoną od budynku szkoły przy ul. 3 Maja 78 do gmachu Urzędu Miasta, zatrzymując się po drodze przy najróżniejszych zabytkowych obiektach.

Na ich trasie znajdą się między innymi Kościół Ewangelicko-Augsburski im. Elżbiety, będący najstarsza świątynią w mieście, zabytkowe kamienice przy ul. 3 Maja czy budynek Poczty Głównej wraz ze stojąca przy nim ławeczką Gerarda Cieślika.

Grę terenową zwieńczy wizyta w Dużej Sali Posiedzeń chorzowskiego magistratu. Lekcję historii w terenie poprowadzi Tomasz Zocłoński – przewodnik oraz prezes Chorzowskiego Oddziału PTTK. Po wyjściu z urzędu na dzieci czekać będzie specjalny, zabytkowy tramwaj, który odwiezie wszystkich do szkoły, gdzie Marek Szołtysek opowie o lokalnych tradycjach.

Imprezę zwieńczy tradycyjny, śląski poczęstunek podany w szkolnej stołówce. Po wszystkim uczniowie będą mieli za zadanie wykonać specjalny plakat, przedstawiający mapkę z planem ich podróży po Chorzowie. Impreza została sfinansowana z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.