Reklama: Partnerzy:


Zespół Szkół Budowlanych ma nowego patrona

Chorzowianin 2017-09-29 | Komentarzy: 0
Zespół Szkół Budowlanych w Chorzowie podpisał dwunastego września umowę patronacką z Wydziałem Transportu Politechniki Sląskiej. Dzięki porozumieniu uczniowie "budowlanki" będą mogli m. in. uczestniczyć w dedykowanych zajęciach na uczelni i lepiej przygotować się do egzaminów.
Zespół Szkół Budowlanych ma nowego patrona

Współpraca opierać się będzie głównie na udziale w zajęciach organizowanych przez Politechnikę Śląską. |fot. ZSB

Uczelnię reprezentowali  dr hab. inż. Piotr Folęga, docent w Politechnice Sląskiej, dziekan Wydziału Transportu oraz  dr hab. inż. Janusz Ćwiek prof. nzw. w Politechnice Śląskiej, Kierownik Katedry Wydziału Szynowego. 

– Podpisana umowa jest zwieńczeniem pewnego etapu, gdyż już wcześniej mieliśmy okazję współpracować z Wydziałem Transportu i gościć jego pracowników na naszych uroczystościach szkolnych jak np. Chorzowski Dzień Budowlanych połączony z Konferencją Naukową – mówi Adam Rudzik, kierownik szkolenia praktycznego w ZSB.

Współpraca będzie opierała się przede wszystkim na udziale uczniów w przedsięwzięciach organizowanych przez Wydział Transportu Politechniki Śląskiej.

– Pracownicy tego wydziału w porozumieniu z nauczycielami ZSB będą również organizować wykłady, prelekcje i warsztaty ukierunkowane zawodowo, wpisujące się w program nauczania, ale również rozwijające wybrane umiejętności i kompetencje zawodowe uczniów. Z drugiej strony młodzież będzie miała okazję zapoznać się bliżej z placówką, w której będzie mogła po ukończeniu szkoły kontynuować naukę na studiach – dodaje A. Rudzik.

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.