Reklama: Partnerzy:


ZSB podpisał porozumienie z Fabudem WKB

Chorzowianin 2018-05-25 | Komentarzy: 0
Zespół Szkół Budowlanych i Fabud WKB będą współpracować w zakresie kształcenia w zawodach betoniarz-zbrojarz i monter konstrukcji budowlanych.
ZSB podpisał porozumienie z Fabudem WKB

Na podstawie ustaleń zawartych w porozumieniu uczniowie kształcący się w zawodzie betoniarz-zbrojarz będą odbywać praktyki w przedsiębiorstwie Fabud WKB w charakterze młodocianych pracowników. W zawodzie monter konstrukcji budowlanych praktyki zawodowe będą odbywać się w warsztatach szkolnych, jednak w ścisłej współpracy z przedsiębiorstwem. Taki charakter współpracy ma na celu rekomendację wykształconych absolwentów do zatrudnienia w przedsiębiorstwie.

Porozumienie o współpracy podpisali w siedzibie ZSB prezes Fabudu michał Grolik i dyrektor ZSB Michał Aloszko. 

- To pierwszy etap współpracy. Wyniki uzyskamy po kilku latach. Przed wszystkimi sporo pracy, aby efekt był zadowalający – powiedział Marek Grolik, prezes Fabudu.

- Nie wyobrażam sobie, żeby szkoły branżowe nie działały w otoczeniu biznesu. To był jeden z celów reformy edukacji, włączenie się firm w kształcenie uczniów – dodał Michał Aloszko, dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych w Chorzowie.

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.