Zuzanna Smykała wystąpiła na MŚ w USA

Chorzowianin 2019-02-01 | Komentarzy: 0
- To nie był mój dzień - skomentowała snowboardzistka z Chorzowa występ na mistrzostwach świata, które odbywają się Park City. Zuzanna Smykała została sklasyfikowana na 23. miejscu.
Zuzanna Smykała wystąpiła na MŚ w USA

Fot. instagram.com/zuzasmyk

Zawodniczka AZS AWF Katowice specjalizuje się w snowboardcrossie - konkurencji szalenie widowiskowej, a jednocześnie bardzo trudnej i kontuzjogennej. Była pierwszą Polką, która wystąpiła w niej na igrzyskach olimpijskich (20. miejsce w Pjongczangu).

W tym sezonie Zuzanna Smykała dwukrotnie zajęła 15. pozycję w Pucharze Świata we włoskiej Cervinii. W grudniu była także trzynasta w Pucharze Europy w Grasgehren (Niemcy). Z nadziejami udawała się na mistrzostwa świata, które odbywają się w trzech amerykańskich ośrodkach narciarskich: Park City, Deer Valley i Solitude Mountain Resort  (snowboardcross zaplanowano w tym ostatnim).

Chorzowianka liczyła na awans do finałów, niestety jej start na MŚ zakończył się po eliminacjach.

"To nie był mój dzień... Nie udało mi się zakwalifikować do finałów. Rywalizację na Mistrzostwach Świata zakończyłam na 23. miejscu" - napisała na Facebooku.

Mistrzynią świata w snowboardcrossie została Czeszka Eva Samkova, srebro zdobyła Charlotte Bankes z Wielkiej Brytanii, zaś brąz Włoszka Michela Moioli.

"Za to już za tydzień kolejny Puchar Świata i mam nadzieję, że tam sobie odbiję" - dodała chorzowianka. W dniach 8-10 lutego odbędą się zawody w niemieckim Feldbergu.

(m)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.