Żywa Galeria stowarzyszenia Freeland

Chorzowianin 2017-06-02 | Komentarzy: 0
Stowarzyszenie Freeland zaprasza do udziału w niezwykłej przygodzie, która objęta jest patronatem Chorzowskiego Centrum Kultury.
Żywa Galeria stowarzyszenia Freeland

Udział w projekcie "Żywa Galeria - performance" wziąc mogą osoby w wieku 15-20 lat, szczególnie z zacięciem aktorskim. Zajęcia teatralne odbywać się będą  w każdy wtorek o godz. 17.30 w Starochorzowskim Domu Kultury (mała sala teatralna),
przy ul. Siemianowickiej 59.
Projekt ma za zadanie ułożenie ulicznego performance’u przedstawiającego galerię sztuki skomponowaną z żywych obrazów i przygotowanie biorących w nim udział aktorów, a także przeprowadzenie społecznej diagnozy dotyczącej stosunku szeroko rozumianego społeczeństwa do sztuki przedstawianej w atrakcyjny sposób.

Głównym celem  projektu jest realizacja zaplanowanego wcześniej i poprzedzonego warsztatami plenerowymi – performance’u, który będzie przedstawiać uliczną galerię sztuki – składającą się z „żywych” obrazów tworzonych przez aktorów.

Organizatorzy są przekonani, że tak awangardowy performance będzie dla miasta ciekawą artystyczną wizytówką złożoną z międzypokoleniowej i interdyscyplinarnej aktywności. Uczestnicy tego wydarzenia będą także zapraszani do współtworzenia ulicznej galerii, pozując jako „dzieła sztuki” w specjalnie przygotowanej scenerii, gdzie fotograf sportretuje ich kreacje.Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 508 830 156.
oraz w internecie: www.chfl.pl

 

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.