2346 biegaczy na starcie. Prawdziwy kocioł lekkoatletów

Chorzowianin 2019-03-12 | Komentarzy: 0
Za nami VII edycja Biegu Wiosennego. Pogoda dopisała, frekwencja również. Na starcie pojawiły się tłumy kobiet młodzieży i seniorów, a w sumie na trasie zameldowało się 2346 uczestników.
2346 biegaczy na starcie. Prawdziwy kocioł lekkoatletów

fot. ms

Zwycięzcą tegorocznej edycji okazał się bezkonkurencyjny Mateusz Mrówka z Radlina, który z dziesięcioma kilometrami uporał się w 31 minut i 17 sekund, ustanawiając nowy rekord trasy.

- Organizacja super, meta na Stadionie Śląskim robi wrażenie. Trasa była dobra. Był jeden trudny podbieg na trzecim kilometrze, tam właśnie udało mi się uciec rywalom i później już kontrolowałem bieg. Teraz przygotowuję się na mistrzostwa Polski w Białogradzie. Ten start był dobrym przetarciem. Bardzo się cieszę, że młodzież zaczyna biegać, coraz więcej ludzi spędza aktywnie czas, jest też coraz więcej imprez sportowych i bardzo mnie to cieszy – opowiada Mateusz Mrówka, pierwszy na mecie biegu.

Entuzjazm zwycięzcy podzielają także organizatorzy. Cieszy ich spora liczba debiutantów. - Największym sukcesem takich wydarzeń jest powiększanie się biegowej rodziny i aktywność fizyczna na świeżym powietrzu coraz większych rzesz ludzi - zauważa August Jakubik, organizator biegu.

- Uczestnicy walczą z czasem ale i z samymi sobą. Jest to wielkie wyzwanie. Jestem pod wrażeniem takich wydarzeń, bo kultura fizyczna ma tu swój największy wymiar. Park Śląski jest bardzo dobrym miejscem na takie wydarzenia. Stadion Śląski staje się powoli kotłem nie czarownic, ale lekkoatletów – dzieli się swoimi wrażeniami Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski.

(ms)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.