75-letnia chorzowianka odnaleziona. Pomógł pies z Rybnika

Chorzowianin 2018-07-23 | Komentarzy: 0
Od czwartku trwały poszukiwania 75- letniej mieszkanki Chorzowa, która zaginęła podczas pobytu w Ustroniu. W odnalezieniu pomógł policyjny pies z rybnickiej komendy. Mocno wyziębiona i przemoczona kobieta trafiła pod opiekę lekarzy.
75-letnia chorzowianka odnaleziona. Pomógł pies z Rybnika

W odnalezieniu zaginionej dużą rolę odegrała Kasja, pies policyjny Komendy Miejskiej w Rybniku. | fot. KMP Cieszyn

O zaginięciu chorzowianki policjanci z ustrońskiego komisariatu zostali powiadomieni w czwartek, późnym popołudniem. Natychmiast rozpoczęto poszukiwania.

– Liczyła się każda minuta. Wieczorem w Ustroniu panowały niekorzystne warunki pogodowe. Padał deszcz, było chłodno i wiał wiatr. Zaginiona miała na sobie jedynie sweter, spodnie dresowe i klapki basenowe – informuje mł. asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy KMP w Cieszynie.

W akcję zaangażowani zostali mundurowi z całej cieszyńskiej jednostki oraz  przewodnik psa tropiącego z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

– Pomimo trudnych warunków atmosferycznych, zwierzę podjęło trop. Kasja, bo tak nazywa się policyjny pies st. sierż. Mateusza Kucznierza, poprowadziła mundurowych kamienistą ścieżką do lasu – relacjonuje rzecznik policji w Cieszynie.

Po przejściu kilkuset metrów, stróże prawa odnaleźli 75-letnią mieszkankę Chorzowa. Kobieta była mocno wyziębiona i przemoczona. Policjanci przenieśli kobietę w bezpieczne, suche miejsce, by mogła się ogrzać. Kiedy na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe, 75-latka trafiła pod opiekę lekarzy.

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.