Akcja Znicz: weekend jak każdy

Chorzowianin 2008-11-04
Jak podała chorzowska policja w trakcie trzydniowej akcji „Znicz” odnotowano osiem kolizji i jeden wypadek, w którym jedna osoba odniosła lekkie obrażenia. Tylko jedna kolizja miała miejsce w okolicach cmentarzy. Nie doszło do żadnych wypadków śmiertelnych.
Akcja Znicz: weekend jak każdy
Zdaniem policji tegoroczny weekend związany z Uroczystością Wszystkich Świętych był wyjątkowo spokojny. – Statystyki pokazują, że miniony weekend był taki sam, jak każdy inny. Niezmiennie zastanawia nas jednak głupota kierowców, którzy zasiadają po wypiciu za kółkiem – mówi Dariusz Paniczek, rzecznik chorzowskiej policji. W tym roku chorzowscy policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców. Nad zapewnieniem bezpieczeństwa na terenie Chorzowa czuwało łącznie 130 policjantów.

W całym województwie na drogach policja odnotowała 47 wypadków, w których 3 osoby zginęły i 54 zostały ranne. Doszło do 419 kolizji. Zatrzymano 139 nietrzeźwych kierujących.

pam

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.