Reklama:
Partnerzy:


Aktywizowali bezrobotnych z Chorzowa II

Chorzowianin 2011-11-10 | Komentarzy: 0
Warto inwestować w ludzi, bo to jest największa inwestycja – podczas konferencji podsumowującej projekt „Chorzowska Strefa Aktywizacji i Zatrudnienia”, mówił Jerzy Kędziora, dyrektor PUP w Chorzowie.
Aktywizowali bezrobotnych z Chorzowa II

Konferencja Więcej niż tylko praca, podsumowująca projekt | foto. chorzowianin.tv

Realizowany przez firmę Reed in Partnership przy współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Chorzowie, program „Chorzowska Strefa Aktywizacji i Zatrudnienia”, skierowany był do mieszkańców Chorzowa II. – To trudna dzielnica. O największej stopie bezrobocia. Wiele osób posiada bardzo niskie wykształcenie, dotkniętych zostało długotrwałym bezrobociem. Sporo było przesłanek, aby program skierować właśnie do nich – przyznaje Jerzy Kędziora, dyrektor chorzowskiego Powiatowego Urzędu Pracy.

Celem projektu była aktywizacja osób długotrwale bezrobotnych. Osoby te mogły skorzystać z porad doradców zawodowych, warsztatów autoprezentacji, sporządzania dokumentów aplikacyjnych i kursów zawodowych. – Uczestnicy kursów mogli uzyskać kwalifikacje z zakresu obsługi komputera, prac biurowych, ochrony mienia, stylizacji paznokci, opieki nad dziećmi oraz osobami starszymi. Zorganizowaliśmy kurs operatora wózków widłowych, kurs dla elektryków pozwalający uzyskać uprawnienia SEP 1 KV – mówi Andrzej Wanyura, prezes Centrum Przedsiębiorczości w Chorzowie.  

Choć projekt przewidziany był dla 120 osób, wzięło w nim udział 187 uczestników. Pracę dzięki szkoleniom udało się znaleźć 22 beneficjentom programu. – Najważniejszym było wyrwane tych osób z letargu. Zmiana sposobu myślenia. Przywrócenie wiary w siebie. Wiary, że mogą coś jeszcze na rynku pracy osiągnąć i zmienić swój byt. Warto inwestować w ludzi, bo jest to największa inwestycja – skwitował Jerzy Kędziora.

Program „Chorzowska Strefa Aktywizacji i Zatrudnienia” realizowany jest w okresie od 1 stycznia 2010 do 31 grudnia 2011. Główni partnerzy projektu to brytyjska firma Reed in Partnership, Powiatowy Urząd Pracy w Chorzowie oraz Centrum Przedsiębiorczości w Chorzowie. – W Polsce realizujemy 5 projektów dofinansowanych przez Unię Europejską. Łączna wartość tych przedsięwzięć wynosi ponad 10 mln złotych, jednym z nich jest projekt chorzowski –mówi Piotr Golec, dyrektor firmy Reed in Partnership.

Konferencja „Więcej niż tylko praca”, podsumowująca projekt odbyła się 10 listopada w Centrum Inicjatyw Społecznych.  
mn

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.