Anioły szalone są

Chorzowianin 2008-12-09
Koncert charytatywny Fundacji Iskierka. Na scenie Chorzowskiego Centrum Kultury chyba jeszcze nigdy nie było tak tłoczno i tak emocjonalnie gorąco. Stanęły na niej Dziecięca Orkiestra Onkologiczna oraz Chór Doradców Podatkowych. Nie zabrakło też gwiazd estrady Ewy Urygi czy Andrzeja Lamperta. Ale najważniejsze i tak były dzieci.
Anioły szalone są
Dziecięca Orkiestra Onkologiczna to podopieczni oddziałów onkologii dziecięcej z Katowic, Zabrza i Chorzowa wraz z rodzinami i personelem medycznym. Prof. Piotr Sutt, wirtuoz instrumentów perkusyjnych i dyrygent z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, zdradził, że czasu na próby nie było wiele. – Była jedna, rano, przed występem - mówił. To musiało wystarczyć, żeby zgrać się z występującymi artystami.

Andrzej Lampert, lider zespołu PIN, śpiewał przeboje Jana Kiepury. Ewa Uryga, jedna z najlepszych wokalistek jazzowych, zaśpiewała z córką Oliwią. A „Ave Maria” w wykonaniu Ewy Lewandowskiej, finalistki programu TVN „Mam talent!”, zrobiło ogromne wrażenie na publiczności, w większości złożonej z darczyńców. Oklaski trwały bardzo długo. Nad muzycznym dograniem czuwał prof. P. Sutt. Z batutą wyprawiał rzeczy niestworzone.

Siedmioletniej Marcie śpiewającej „Wonderful Life” Louisa Armstronga akompaniował, na packach do szlifowania gipsu. Szymon Majewski, showman TVN. S. Majewskiego, doktor Małgorzatę Tkacz-Janik, prof. Grzegorza Rubina i Grzegorza Zmude zaproszono do Rady Honorowej Fundacji „Iskierka”. – Będę stawał na każde wezwanie – zapewniał S. Majewski.

Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na zakup leków i sprzętu medycznego ratujących zdrowie lub życie dzieci dla trzech śląskich oddziałów onkologicznych.
 
wojz

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.