Anita Włodarczyk na Stadionie Śląskim. Została ambasadorem

Chorzowianin 2019-04-05 | Komentarzy: 0
Mistrzyni olimpijska, świata i Europy w rzucie młotem Anita Włodarczyk odwiedziła w piątek Chorzów. Okazją było podpisanie listu intencyjnego o współpracy z województwem śląskim i Stadionem Śląskim.
Anita Włodarczyk na Stadionie Śląskim. Została ambasadorem

Anita Włodarczyk i marszałek woj. śląskiego Jakub Chełstowski | Fot. Tomasz Żak/Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego

Z Anitą Włodarczyk i jej trenerem Krzysztofem Kaliszewskim spotkali się na Stadionie Śląskim marszałek Jakub Chełstowski, wicemarszałek Wojciech Kałuża oraz prezes Stadionu Śląskiego Krzysztof Klimosz.

- Cieszę się, że dwukrotna mistrzyni olimpijska i jedna z najlepszych lekkoatletek na świecie, Anita Włodarczyk oraz wybitny trener Krzysztof Kaliszewski będą sportowymi ambasadorami województwa Śląskiego. Stadion Śląski udowodnił, że jest najlepszą areną lekkoatletyczną w Polsce i mam nadzieję, że stanie się na lata domem królowej sportu, a wkrótce także areną największych sportowych wydarzeń w Europie i na świecie. Chcemy promować sport i zdrowy tryb życia wśród najmłodszych mieszkańców regionu, a Anita Włodarczyk jest przykładem tego, że talent i ciężka praca prowadzą na sportowy szczyt - tłumaczył marszałek Jakub Chełstowski.

Szczegóły współpracy zostaną uzgodnione między stronami. W planach jest m.in. organizacja spotkań z młodzieżą i przeprowadzenie zajęć sportowych, wraz z informacjami jak trenować, by osiągać najlepsze wyniki. Anita Włodarczyk zostanie sportowym ambasadorem województwa i będzie promować region na sprzęcie sportowym i podczas zawodów.

- To dla mnie duże wyróżnienie, że mogę zostać ambasadorem województwa śląskiego. Dziękuję za dostrzeżenie moich osiągnięć, chcę wesprzeć Śląskie w promocji lekkiej atletyki i aktywnego stylu życia, szczególnie w przypadku dzieci i młodzieży. Myślę, że nasza współpraca będzie bardzo owocna i przyniesie wszystkim wiele korzyści - mówiła Anita Włodarczyk.

Po zakończeniu konferencji prasowej Anita Włodarczyk przeprowadziła trening sportowy dla dzieci i młodzieży na płycie Stadionu Śląskiego.

Przypomnijmy, że w 2018 r. Włodarczyk wystartowała w Chorzowie w Memoriale Janusza Kusocińskiego. Zajęła drugie miejsce, ustępując Amerykance Gwen Berry. W sierpniowym Memoriale Kamili Skolimowskiej młociarki z Rawicza nie zobaczyliśmy.

Włodarczyk to dwukrotna mistrzyni olimpijska (z Londynu i Rio de Janeiro), która ma na koncie także cztery tytuły mistrzyni świata i tyle samo złotych medali z mistrzostw Europy. W 2016 r. ustanowiła rekord świata (82,98 m). Należy do grona najwybitniejszych i najpopularniejszych sportowców w historii Polski.

inf. prasowa/(mf)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.