Apel nie tylko dla harcerzy

Chorzowianin 2009-02-15
Szesnasty dzień każdego miesiąca w parafii św. Barbary upływa pod znakiem Jana Pawła II. Co miesiąc w kościele na apelu jasnogórskim spotykają się harcerze chorzowskiego hufca.
Apel nie tylko dla harcerzy
Sługa Boży Jan Paweł II papież, autorytet dla wielu młodych ludzi, ten za którym podążaliśmy i za którym idziemy również i dzisiaj wsłuchując się w jego naukę. Wybrany na Stolicę Apostolską został w dniu 16 października 1978 roku.

„Szesnasty” - ten jeden dzień w miesiącu w Polsce jest wyjątkowy, bo przypomina nam o Janie Pawle II. Do dziś we wszystkich kościołach w Polsce trwa modlitwa za niego w tym wyjątkowym dniu.

Jako harcerze wsłuchujemy się w nasze przyrzeczenie harcerskie, które brzmi jasno: „Mam szczerą wolę całym życiem służyć Bogu i Polsce nieść chętną pomoc bliźnim i być posłusznym prawu harcerskiemu”.

Pragnę Was wszystkich zaprosić druhny i druhowie w trwającym roku harcerskim 2008/2009 każdego 16 dnia miesiąca do wspólnej modlitwy harcerskiej do kościoła św. Barbary w Chorzowie na Apel Jasnogórski o godz. 21.00. Zapraszam wszystkich harcerzy i harcerki
z Hufca Chorzów oraz tych, który pragną się z nami modlić, słowami: Jestem - Pamiętam - Czuwam.
 
Ks. Piotr Larysz, duszpasterz chorzowskich harcerzy

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.