Benedykt XVI był w Chorzowie. Sprawdź kiedy?

Chorzowianin 2013-02-11 | Komentarzy: 0
Niewiele osób wie, ale papież Benedykt XVI, który dziś zaskoczył wszystkich informacją o rezygnacji, był w 2006 roku w Chorzowie.
Benedykt XVI był w Chorzowie. Sprawdź kiedy?

Grupa pielgrzymów z parafii św. Marii Magdaleny z księdzem Henrykiem Foikiem przybyła na krakowskie Błonia | fot. archiwum Chorzowianin.pl

Papież w Chorzowie - taki tytuł nadaliśmy notce, którą Chorzowianin opublikował w 2006 roku (w 295 numerze naszego pisma).

Publikujemy całą notkę:

"W piątek helikopter z Ojcem Świętym Benedyktem XVI, w drodze z Częstochowy do Krakowa, przeleciał nad głowami zebranych na kalwarii w Piekarach Śląskich. Na ten moment czekalo tam około 10 tysięcy wiernych. Śmigłowiec przeleciał także nad terenem Międzynarodowych Targów Katowickich w Chorzowie. Poinformowano, że (Benedykt XVI) modlił się za ofiary tragedii, która wydarzyła się tu w styczniu."

Papież Benedykt XVI przebywał wtedy w naszym kraju na piegrzymce W niedzielę 28 maja na krakowskich Błoniach odprawił Mszę św. Z Chorzowa na spotkanie z papieżem przyjechało wtedy ponad pół tysiąca wiernych.

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.