Biblioteka przy ul. Ryszki po dużych zmianach

Chorzowianin 2019-01-29 | Komentarzy: 0
Wyremontowane i odświeżone wnętrze, zmodernizowane centralne ogrzewanie, a także całkiem nowe oświetlenie - w takich warunkach zdecydowanie bardziej komfortowo będzie się czytać i wypożyczać książki w bibliotece przy ul. Ryszki 11.
Biblioteka przy ul. Ryszki po dużych zmianach

Zmodernizowana biblioteka przy ul. Ryszki 11 | fot. chorzow.eu

Miłośnicy książek z Klimzowca na tę chwilę czekali długo. Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej remotowana była od czerwca 2018 roku.

Prace związane z modernizacją tego obiektu to pomysł mieszkańców, który zgłosili do Budżetu Obywatelskiego. Roboty kosztowały niemal 560 tysięcy złotych i zostały w całości sfinansowane z budżetu miasta.

Oprócz prac remontowych związanych z elewacją i wymianą intalacji, biblioteka może pochwalić się nowymi meblami i Wi-Fi. Odnowione zoastały również toalety.

Modernizacja placówki to nie jedyne "nowości" biblioteki przy Ryszki. Wzbogaciły się również tutejsze regały. Specjalna półka z najnowszymi pozycjami zawiera około 250 książek. Wśród nich można znaleźć takie tytuły jak: "Władza absolutna" R. Mroza, "Niebezpieczna gra" D. Steel czy "Byle do przodu", a księgozbiór ciągle się powiększa.

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.