Brąz już mają. Teraz srebro i...

Chorzowianin 2010-02-01 | Komentarzy: 3
Najpierw wręczenie nagród dla najlepszych sportowców, trenerów i działaczy, a potem zabawa do białego rana! Tak było na sobotnim Balu Sportowca w Starochorzowskim Domu Kultury.
Brąz już mają. Teraz srebro i...
Władze Chorzowa już po raz trzynasty przyznały nagrody w trzech kategoriach: za wybitne osiągnięcia sportowe, w pracy trenerskiej oraz w zakresie organizacji sportu i rekreacji. W porównaniu z poprzednimi edycjami zmieniono główne trofea. Wszyscy laureaci otrzymali nowe, brązowe statuetki, wykonane przez Pracownię Autorską Jerzego Staniewicza z Kętrzyna. Jeśli w przyszłości po raz drugi wygrają plebiscyt, dostaną podobną statuetkę, tyle że srebrną. Za trzeci triumf - złotą i zarazem... ostatnią.

Komu przypadły nagrody za rok 2009? Za wybitne osiągnięcia sportowe uhonorowane zostały przedstawicielki płci pięknej. Agnieszka Gortel (TS AKS Chorzów) ma na koncie wiele sukcesów w biegach ulicznych - m.in. mistrzostwo Polski w półmaratonie, zwycięstwo w prestiżowym Maratonie Poznań oraz w Biegu Niepodległości w Warszawie. Oprócz Gortel nagrodę otrzymały zawodniczki DOSiR Sokolnia - Sandra Pypłacz, Magda Rajtor i Aneta Ogińska. To trójka akrobatek sportowych, które w zeszłym roku znalazły się w reprezentacji Polski i startowały w mistrzostwach Europy w Portugalii. Zajęły w nich znakomite 4. miejsce.

W kategorii trenerskiej nie było niespodzianki - jedna z nagród przypadła Waldemarowi Fornalikowi, trenerowi piłkarzy chorzowskiego Ruchu, z którymi osiągnął finał Pucharu Polski i zajął 4. miejsce na półmetku sezonu ligowego. Nagrodzono także Zygmunta Grzesika, szkoleniowca lekkiej atletyki w TS AKS, który specjalizuje się w konkurencjach rzutowych (szkoli młociarzy i kulomiotów).

Wreszcie trzecia kategoria - organizacja sportu i rekreacji w mieście. Wygrał Mirosław Mosór, dyrektor sportowy chorzowskiego Ruchu, odpowiadający za politykę transferową klubu i współorganizujący w 2009 roku dwa duże wydarzenia: Wielkie Derby Śląska (Ruch - Górnik Zabrze) oraz finał Pucharu Polski (Ruch - Lech Poznań).

Oprócz wspomnianych brązowych statuetek laureaci otrzymali listy gratulacyjne i nagrody pieniężne w wysokości 3000 zł brutto. Natomiast osoby nominowane w poszczególnych kategoriach dostały okolicznościowe trofea.

Laureaci dziękowali za wyróżnienia, niektórzy składali pewne obietnice. Jak Waldemar Fornalik, który zapewnił, że wiosną jego zespół (choć na razie został osłabiony, a nie wzmocniony) podejmie wyzwanie i powalczy o jak najwyższe cele w Ekstraklasie. Ważny rok ma także przed sobą Agnieszka Gortel, która zamierza dostać się do kadry narodowej i docelowo wystartować w maratonie na igrzyskach w Londynie. Biegaczka rozbawiła publikę żartem na temat swojego ubioru. Na balu zaprezentowała się w czarnej sukni, ale... - Znacznie częściej można mnie zobaczyć w Chorzowie w dresie, w biegu. Proszę jednak nie myśleć, że gonię tramwaj - zażartowała biegaczka TS AKS.

Joachim Otte, zastępca prezydenta miasta, przypomniał, że bieżący rok będzie szczególnym dla chorzowskiego sportu. - 90-lecie Ruchu. 100-lecie AKS-u. Widzimy, jak bogate tradycje sportowe ma nasze miasto - przyznał Otte.
(wk, mf)

Reklama:

Dyskusja:

~R

IP: 89.107.*.*

2010-02-02 21:30:37

Jak 90-lecie, to 15 mistrz ma być! Tylko Ruch!

~rich

IP: 89.107.*.*

2010-02-02 21:31:31

niebiescy!

~fan

IP: 83.15.*.*

2010-02-03 15:27:05

A kaj nagroda dla Ruchu???

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.