Buty na koturnie wracają do łask. Wiosną będziemy je nosić!

Chorzowianin 2019-05-30
Buty na koturnie, nieco już zapomniane, w tym sezonie, zarówno letnim jak i zimowym będą królowały na wielu światowych ulicach. To obuwie nie tylko w większości bardzo wygodne, ale również i pozwalające optycznie wysmuklić i wydłużyć nieco sylwetkę. Z pewnością ten typ obuwia zdobędzie sobie bardzo szerokie grono zwolenniczek, nawet takich, które do tej pory nie uznawały tego rodzaju obuwia bądź chodziły wyłącznie na szpilkach.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Buty na koturnie wracają do łask. Wiosną będziemy je nosić!

Krótka historia butów na koturnie

Zanim jeszcze pojawiły się buty na obcasie, obuwie na platformie, czyli dzisiejszej koturnie stanowiły rozwiązanie dla wielu osób ( korzystały z tego co ciekawe nie tylko kobiety), które z powodu niskiego wzrostu chciały dodać sobie kilka centymetrów. Co ciekawe, w pewnym momencie poprzez noszenie butów na koturnie/obcasie (szczególnie jeśli miało ono czerwoną podeszwę), określano status społeczny danej osoby.

Dlaczego warto sięgać po obuwie na koturnie?

Buty na koturnie to bez wątpienia zdecydowanie bardziej wygodny zamiennik klasycznych szpilek. Ponadto takie obuwie nadaje się bez przeszkód do codziennego noszenia, nie tylko na wielkie wyjścia (a wszystko dzięki szerokiej ich dostępności i różnorodnemu wzornictwu, począwszy od eleganckich butów, kończąc na tych nieco bardziej klasycznych i sportowych). Obuwie na koturnie dodaje centymetrów, jednak jest na tyle wygodne, że nawet wielogodzinne ich użytkowanie nie powoduje w większości przypadków jakiegokolwiek uczucia dyskomfortu. Ogromną zaletą tych butów jest fakt, iż zapewniają stabilizację nie tylko pięcie, ale przede wszystkim całej stopie.

Idealnie pasujące koturny do każdej stylizacji

Koturny są nie tylko bardzo wygodne, ale również idealnie sprawdzą się jako uzupełnienie wielu różnorodnych stylizacji, zarówno tych bardzo eleganckich, jak i bardziej codziennych czy nawet nieco sportowych. Takie buty będą idealnie zarówno do sukienki jak i do spodni. Koturny damskie tylko na chwilę straciły na popularności, bowiem jak szacują eksperci rynku mody będą cieszyły się dużą popularnością nie tylko w tym, ale również i w wielu przyszłych sezonach.

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.