Cechy odpowiednio dobranego krzesła biurowego

Chorzowianin 2018-10-18
W pracy spędzamy znaczną część niemal każdego dnia. Ma to ogromne znaczenia dla naszego ciała, zwłaszcza, gdy posiadamy pracę siedzącą. W takim wypadku, powinniśmy zadbać o odpowiednie siedzisko, które odciąży kręgosłup i pozwoli czuć się komfortowo przez cały dzień.
Cechy odpowiednio dobranego krzesła biurowego

Ergonomia

Właściwe krzesło biurowe powinno być ergonomiczne czyli dopasowywać się do sylwetki użytkownika. Jest to niezwykle istotne dla naszego kręgosłupa. Korzystanie z takiego siedziska pozwoli uniknąć bólów pleców i sprawi, że w pracy będziemy czuć się bardziej komfortowo. Poza tym, krzesło powinno być wyposażone w regulację różnych elementów. Przede wszystkim, musi mieć podnośnik siedziska, który pozwoli dopasować krzesło do wysokości biurka. Udogodnieniem będą również regulowane podłokietniki i zagłówek. W niektórych modelach istnieje też możliwość odchylania oparcia, co jest bardzo dobre dla chwilowej zmiany pozycji.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze krzesła?

Krzesło biurowe powinno mieć kauczukowe kółka, wtedy łatwiej nim manewrować. Poza tym, musi mieć odpowiednie maksymalne obciążenie i być wygodne. Siedzisko nie powinno być bardzo twarde, tylko wygodne. Na rynku dostępne są również krzesła, które przez swoją budowę, wymuszają u użytkownika prawidłową postawę. Jest to bardzo dobre rozwiązanie przy wielogodzinne pracy siedzącej. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na materiał, z którego krzesło jest zrobione. Może ono być pokryte tkaniną, albo skórą, która nie zawsze jest komfortowa w użytkowaniu.

Gdzie kupić?

Wysokiej jakości krzesła biurowe znajdują się na: https://www.ergoexpert.pl/pl/krzesla_biurowe-obrotowe-k,7.html. Firma produkuje doskonałe produkty, które w 100% spełniają swoją funkcję. Krzesła są nie tylko wygodne, ale również atrakcyjne wizualnie. Trzeba pamiętać, że wyposażenie kreuje klimat i atmosferę w pomieszczeniu, a wysokiej jakości sprzęty, wpływa pozytywnie na wizerunek przedsiębiorstwa. Sprzedaż online jest bardzo wygodna dla użytkownika i pozwala mu na wykonywanie transakcji bez wychodzenia z domu. Jeśli jednak, kupujemy krzesło w sklepie stacjonarnym, warto wypróbować je jeszcze na miejscu. Najlepiej usiąść na krześle i sprawdzić czy siedzisko jest wystarczająco miękkie i czy możemy na nim swobodnie usiąść. Dodatkowo, można wtedy sprawdzić wszystkie dostępne regulacje.

Jak widać, wybór krzesła biurowego wcale nie jest prosty. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę czy krzesło jest odpowiednio wyprofilowane. Dodatkowe możliwości fotela, pozwalają na bardziej komfortowe użytkowanie. Dobrze dobrane siedzisko pozwoli uniknąć bólów lędźwi. Warto pamiętać, by podczas pracy robić przerwy i chwilę odpoczynku od zajęć, wpłynie to pozytywnie na nasze plecy.

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.