ChLF. Bryka wraca do I ligi

Chorzowianin 2019-03-04 | Komentarzy: 0
Jedna z drużyn o najdłuższym stażu w Chorzowskiej Lidze Futsalu - Bryka - ma już zapewniony awans do elity. O drugie miejsce nadal walczą AC Hilda i Wspólnie dla Chorzowa.
ChLF. Bryka wraca do I ligi

Fot. Chorzowianin.pl Magazyn ChLF FLASH

I LIGA: Hitowi minionego weekendu - Irex Gaz rozgromił Budoserwis 7:0 - poświęciliśmy osobny tekst (przeczytasz go TUTAJ). W większości pozostałych spotkań punkty zdobywały zespoły wyżej notowane w tabeli, choć nie były to dla nich "spacerki". Victoria Klimzowiec, Danmar/Kuś i Klimzowiec do przerwy remisowały z drużynami broniącymi się przed spadkiem. Szalę na swoją korzyść przechylały dopiero w drugiej części. Tym samym Victoria jest coraz bliżej pozycji wicelidera - do Budoserwisu traci zaledwie dwa punkty. Mateco zrewanżowało się Kadrze za porażkę z pierwszej rundy.
Jedynie Gemini zdobyło w tej kolejce punkty kosztem wyżej sklasyfikowanego rywala. Po pokonaniu Silesii (6:3) jest już praktycznie pewne utrzymania.

17. kolejka
Thunder - Victoria Klimzowiec 1:6

M. Nowak - M. Błaszkiewicz 2, D. Kłosek 2, Marcin Winciersz 2;
Gemini Alpol - Silesia 6:3
R. Kuza 2, B. Goncerz, A. Krawczyk, R. Szałkowski, S. Witerski - Ł. Kubara 2, K. Piekarski;
Danmar/Kuś - Autor Team 8:2
P. Lubos 3, J. Kowalski 2, Paweł Karwiński, Ł. Niśkiewicz, R. Pleszak - M. Kordaczka, P. Kozieł;
WSD - Klimzowiec 4:7
M. Caus 2, T. Pogoda, A. Skiba - D. Koniarek 3, M. Kucharczyk 2, D. Malik, R. Piskorz;
Budoserwis - Irex Gaz 0:7
B. Tarnówka 3, S. Klaus, P. Lokwenc, M. Miozga, D. Rymaszewski;
ZZ Kadra - Mateco 4:6
B. Borowiec, K. Kuczek, M. Majchrzak, P. Wróbel - R. Wolniewicz 3, D. Tukaj 2, M. Dudziński.

Tabela: Irex Gaz 46 pkt., Budoserwis 42, Victoria Klimzowiec 40, Mateco 31, Klimzowiec 30, Danmar/Kuś 25, ZZ Kadra 22, Silesia 21, Gemini Alpol 19, Autor Team 8, Thunder 7, WSD 4.


II LIGA: Na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu poznaliśmy pierwszą drużynę, która zapewniła sobie awans. Bryka wykorzystała "meczbola", pokonując pewnie Koreję 6:1. Dzięki temu ma aż 10 punktów przewagi nad trzecim w tabeli Wspólnie dla Chorzowa (a obie ekipy rozegrają jeszcze po trzy spotkania). Bryka występuje w chorzowskiej lidze od początku rywalizacji pod dachem, czyli od sezonu 2000/01. W tym czasie kilkakrotnie spadała z I ligi i do niej powracała. Czy tym razem na dłużej zagości w elicie?
Walka o drugie miejsce premiowane awansem toczyć się będzie między wspomnianym Wspólnie oraz AC Hilda. Ta druga jest w lepszej sytuacji - ma punkt przewagi i jeden mecz więcej do rozegrania. Jedyna niespodzianka ostatniej kolejki to wynik spotkania Dam Pack - Wert Know-How. Rozpędzony Dam Pack tylko zremisował z ostatnią drużyną tabeli.

18. kolejka
AC Hilda - APN Chorzów Stary 7:1

B. Breguła 2, A. Porwoł 2, M. Zaremba 2, K. Kandziora - Ł. Górecki;
Contra - Wspólnie dla Chorzowa 2:3
P. Brodocz, M. Hadzik - M. Gruchalski, Damian Mazurek, T. Rybacki;
Dam Pack - Wert Know-How 3:3
K. Colik, T. Oczko, S. Stanusz - M. Knap 2, M. Ritter;
Eko Tor - Stokson 0:5 (walkower)
Eko Tor nie stawił się na zawody
Bryka - Koreja.pl 6:1
T. Maszczyk 3, A. Nicpoń 2, P. Wąsik - A. Kempka;
Pauza Kraken Pub.

Tabela: Bryka 43 pkt. (17 meczów), AC Hilda 34 (16), Wspólnie dla Chorzowa 33 (17), Stokson 29 (17), Dam Pack 26 (17), Eko-Tor 23 (16), Koreja.pl 17 (16), Contra 16 (16), APN Chorzów Stary 15 (16), Kraken Pub 14 (16), Wert Know-How 11 (16).

(m)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.