ChLF. Irex Gaz ma dwie piłki meczowe

Chorzowianin 2019-03-26 | Komentarzy: 0
Lider tabeli Irex Gaz może przypieczętować zdobycie siódmego tytułu mistrzowskiego w ostatnią niedzielę marca. Stanie się tak, jeśli pokona Gemini. W walce o utrzymanie przebudził się Thunder, który sensacyjnie pokonał Mateco.
ChLF. Irex Gaz ma dwie piłki meczowe

Fot. Chorzowianin.pl / Magazyn ChLF FLASH

I LIGA: Sezon w ChLF powoli dobiega końca, a na czołowych trzech miejscach prawdopodobnie nie dojdzie już do żadnej zmiany. Irex Gaz i Budoserwis w dwucyfrowych rozmiarach pokonali kolejnych przeciwników, punkty zgarnęła także Victoria Klimzowiec, która tym samym powtórzyła wynik sprzed roku. Brąz ma już pewny (zachowała szanse na srebro, ale Budoserwis musiałby doznać dwóch porażek).
Używając terminologii tenisowej, Irex Gaz ma dwie piłki meczowe. By zapewnić sobie siódmy tytuł, potrzebuje zaledwie dwóch punktów. W najbliższą niedzielę (31.03., godz. 9.40) zmierzy się z Gemini, jest zdecydowanym faworytem tego spotkania. W przypadku wygranej najbardziej utytułowana drużyna w ChLF znów będzie mogła cieszyć się z mistrzostwa. Jeśli się potknie, o wszystkim zadecyduje ostatni mecz z Danmarem (7.04.).
Sensację w ostatniej kolejce sprawił Thunder. Zespół, który nie potrafił zdobyć punktów od 16 grudnia ub. roku, pokonał 5:4 Mateco. Wprawdzie nadal jest na przedostatnim - spadkowym - miejscu, ale ma wszystko w swoich rękach. Zmierzy się bowiem wkrótce z WSD (po oddaniu walkowerem meczu z ZZ Kadra szanse na utrzymanie tej drużyny są czysto matematyczne) i Autor Teamem.

20. kolejka
Gemini Alpol - Victoria Klimzowiec 2:4

A. Krawczyk, S. Witerski - A. Winciersz 2, Mateusz Winciersz 2;
Thunder - Mateco 5:4
K. Kaczmarczyk 3, S. Niechcioł, M. Nowak - K. Neznal 2, D. Tukaj 2;
ZZ Kadra - WSD 5:0 (walkower)
WSD nie stawił się na zawody;
Klimzowiec - Danmar/Kuś 3:1 
M. Ptok 2, Ł. Bidelski - Ł. Niśkiewicz;
Irex Gaz - Autor Team 11:3
D. Rymaszewski 3, K. Wysocki 3, M. Dubiel 2, M. Grzywa, P. Lokwenc, B. Tarnówka - M. Chwiendacz 2, M. Matusiak;
Silesia BG Turbo - Budoserwis 4:12
K. Piekarski 2, Ł. Kubara, M. Niestolik - M. Ogórek 7, A. Świerczyński 3, M. Bystrzowski, T. Golly.

Tabela: Irex Gaz 55 pkt., Budoserwis 51, Victoria Klimzowiec 46, Mateco 37, Klimzowiec 33, Danmar/Kuś 28, ZZ Kadra 25, Silesia 24, Gemini Alpol 22, Autor Team 11, Thunder 10, WSD 7.

(m)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.