ChLF. Kolejność na podium już znamy?

Chorzowianin 2019-03-19 | Komentarzy: 0
Irex Gaz pokonał rewelacyjnie spisującą się w ostatnim czasie Victorię Klimzowiec, co oznacza, że tytuł mistrzowski ma na wyciągnięcie ręki. Po srebro zmierza Budoserwis, Victorii najprawdopodobniej przypadnie brąz. Ciekawie zrobiło się w dolnych rejonach tabeli.
ChLF. Kolejność na podium już znamy?

Fot. Chorzowianin.pl/Magazyn ChLF FLASH

I LIGA: Mecz Victorii z Irex Gazem był kluczowy w walce o czołowe lokaty. Wygrywając z mistrzem i liderem, Victoria mogłaby jeszcze mocno namieszać. Tak się jednak nie stało. Irex Gaz - po golach Michała Dubiela i Bartłomieja Tarnówki - zwyciężył 2:1 i siódme mistrzostwo Chorzowa ma na wyciągnięcie ręki. Jego przewaga nad Budoserwisem wynosi cztery punkty. Jeśli wygra dwa najbliższe spotkania z rywalami z dołu tabeli: Autor Teamem (10. miejsce) i Gemini (9.), to bez względu na wyniki innych meczów zapewni sobie tytuł.
Niecodziennym rezultatem zakończyła się potyczka Budoserwisu z Thunderem. Przedostatni zespół tabeli strzelił wiceliderowi dziewięć goli, ale... stracił aż szesnaście. Dawno nie było w ChLF meczu, w którym padło aż 25 bramek. Mateco, wygrywając z Klimzowcem 3:2, praktycznie zagwarantowało sobie czwartą pozycję.  Nieudany był to weekend dla piłkarzy ZZ Kadra - w sobotę nie uzbierali składu i oddali walkowerem zaległy mecz z Silesią, w niedzielę wysoko przegrali z Autor Teamem, zespołem broniącym się przed spadkiem.
W tej kolejce komplet punktów zgarnął także ostatni w tabeli WSD (po zwycięstwie 3:1 z Gemini). Trzy ostatnie kolejki powinny przynieść sporo emocji w walce "o życie". Uratuje się ktoś z trójki: Autor, Thunder, WSD. A przed nami jeszcze spotkania Autor - Thunder oraz Thunder - WSD.

Mecz zaległy
Silesia - ZZ Kadra 5:0 (walkower)

ZZ Kadra nie stawiła się na zawody.

19. kolejka
Victoria Klimzowiec - Irex Gaz 1:2

K. Dylewski - M. Dubiel, B. Tarnówka;
Danmar/Kuś - Silesia BG Turbo 5:2
T. Goncik, G. Kacprzak, J. Kowalski, R. Pleszak, Ł. Skok - M. Niestolik, K. Piekarski;
Autor Team - ZZ Kadra 7:2
M. Chwiendacz 2, Ł. Drzyzga 2, M. Kordaczka 2, A. Prandzioch - M. Majchrzak, P. Wróbel;
WSD - Gemini Alpol 3:1
T. Pogoda 2, A. Mania - A. Ociepka;
Mateco - Klimzowiec 3:2
M. Dudziński, D. Tukaj, R. Wolniewicz - M. Kucharczyk, K. Piskorz;
Budoserwis - Thunder 16:9
M. Ogórek 7, M. Petrus 4, M. Bystrzowski 2, M. Stec 2, D. Majnusz - M. Nowak 6, B. Motyka 2, T. Ptaszek.

Tabela: Irex Gaz 52 pkt., Budoserwis 48, Victoria Klimzowiec 43, Mateco 37, Klimzowiec 30, Danmar/Kuś 28, Silesia BG Turbo 24, ZZ Kadra 22, Gemini Alpol 22, Autor Team 11, Thunder 7, WSD 7.


II LIGA: Już tylko jednego punktu brakuje piłkarzom AC Hilda do zapewnienia sobie awansu do elity. Wicelider pokonał ostatni w tabeli Wert Know-How, a kropkę nad "i" może postawić albo 30 marca (w meczu z Contrą), albo 6 kwietnia (w kończącym sezon spotkaniu z Eko-Torem).
Szanse na wyprzedzenie Hildy zachowuje już tylko pauzujący w tej kolejce team Wspólnie dla Chorzowa. Stracił je za to Stokson, mimo kapitalnego finiszu (szóste zwycięstwo w siedmiu ostatnich meczach). Zespół ten będzie bowiem pauzować w ostatniej kolejce i może co najwyżej zrównać się punktami z Hildą (a w tej sytuacji miałby gorszy bilans meczów bezpośrednich).
Bryka miała problemy w spotkaniu z Dam Packiem. Do przerwy przegrywała 0:4, uratowała remis 4:4. Dzięki temu wynikowi ma już pewne pierwsze miejsce na koniec sezonu.

20. kolejka
AC Hilda - Wert Know-How 5:2

D. Piech 2, R. Wawros 2, A. Zając - Ł. Gąsior, D. Yemets;
Bryka - Dam Pack 4:4
P. Wąsik 3, A. Nicpoń - T. Oczko 2, J. Lachowski, R. Oczko;
Contra - Kraken Pub 5:4
M. Hadzik 3, D. Swatek 2 - D. Malordy 3, J. Michalik;
APN Chorzów Stary - Stokson 6:9
A. Filauer 2, M. Kaczmarczyk 2, R. Chwastek, M. Markosyan - M. Baic 5, T. Stolecki 2, Ł. Zachłod 2;
Koreja.pl - Eko-Tor 1:9
A. Kempka - M. Bronisz 3, R. Liksza 3, G. Grabowiec 2, B. Góralski;
Pauza Wspólnie dla Chorzowa.

Tabela: Bryka 44 pkt. (18 meczów), AC Hilda 38 (18), Stokson 35 (19), Wspólnie dla Chorzowa 33 (18), Dam Pack 27 (19), Eko-Tor 26 (18), Contra 22 (18), APN Chorzów Stary 18 (18), Koreja.pl 17 (18), Kraken Pub 15 (18), Wert Know-How 14 (18).

(m)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.