ChLF. Thunder zostaje, Autor spada

Chorzowianin 2019-04-08 | Komentarzy: 0
W ostatniej kolejce najważniejsze pytanie brzmiało: "Kto obok WSD opuści pierwszą ligę?". Dzięki niezwykłej skuteczności - aż... 12 bramkom w meczu z Gemini - Michał Ogórek zapewnił sobie tytuł króla strzelców. To jeszcze nie koniec sezonu - 13 kwietnia rusza kolejna edycja Pucharu ChLF.
ChLF. Thunder zostaje, Autor spada

I LIGA: Emocje w walce o utrzymanie mieliśmy do samego końca. Autor Team, chcąc pozostać w I lidze, musiał wygrać z Thunderem. Rywalowi wystarczał remis. Ostatecznie to Thunder - po zwycięstwie 5:3 - nadal będzie grać w elicie. Co ciekawe, to zespół, który jesienią ubiegłego roku został dokooptowany do pierwszej ligi (po fuzji Kusia i AKF-u). Jak widać, poradził sobie najlepiej z beniaminków. Autor Team i WSD spadają do II ligi.
W ostatniej kolejce festiwal strzelecki urządził sobie mistrz oraz wicemistrz. Irex Gaz rozgromił ekipę Danmar/Kuś 13:0, zaś Budoserwis nie miał litości dla Gemini (14:1). W drugim ze spotkań niezwykłą skutecznością popisał się Michał Ogórek. Piłkarz, który był drugi w klasyfikacji strzelców (ze stratą dwóch bramek do Roberta Wolniewicza z Mateco), pokonał golkipera Gemini aż dwanaście razy!
Wspomniane WSD pożegnało się z I ligą z klasą, pokonując niespodziewanie Victorię. Klimzowiec, po zwycięstwie z Kadrą, mógł jeszcze mieć nadzieję na zajęcie czwartego miejsca, ale w ostatnim meczu sezonu Mateco wygrało z Silesią i obroniło tę pozycję.

22. kolejka
WSD - Victoria Klimzowiec 6:3

A. Mania 3, T. Pogoda, A. Skiba, K. Woronko - D. Kłosek, J. Ruth, Marcin Winciersz;
Danmar Kuś - Irex Gaz 0:13
D. Rymaszewski 4, B. Tarnówka 3, A. Stachański 2, K. Wysocki 2, D. Langner, Ł. Szczyrba;
Autor Team - Thunder 3:5
M. Chwiendacz, T. Czopnik, M. Węgrzyn - A. Linkiewicz 2, B. Motyka, M. Nowak, T. Ptaszek;
ZZ Kadra - Klimzowiec 1:7
M. Majchrzak - D. Koniarek 2, R. Piskorz 2, M. Kucharczyk, K. Piskorz, M. Potempa;
Gemini Alpol - Budoserwis 1:14
R. Kuza - M. Ogórek 12, M. Bystrzowski, M. Gruszecki;
Mateco - Silesia BG Turbo 3:1
K. Neznal, D. Tukaj, R. Wolniewicz - Ł. Kubara.

Tabela końcowa: Irex Gaz 61 pkt., Budoserwis 57, Victoria Klimzowiec 49, Mateco 40, Klimzowiec 39, Danmar Kuś 31, ZZ Kadra 25, Silesia BG Turbo 24, Gemini Alpol 22, Thunder 16,  Autor Team 11, WSD 10.

Król strzelców: Michał Ogórek (Budoserwis) - 43 bramki.
Nagroda fair play: Thunder.
 

II LIGA: Wspólnie dla Chorzowa nie miało łatwej przeprawy z ostatnim w tabeli Wert Know-How, ale wygrana 4:3 dała mu miejsce na najniższym stopniu podium. W ostatniej kolejce poznaliśmy zwycięzcę wyścigu o koronę króla strzelców. Wprawdzie APN wysoko uległ Contrze, ale jego piłkarz Martin Markosyan dwa razy trafił do siatki i wygrał klasyfikację snajperów.

22. kolejka
Eko-Tor - AC Hilda 4:7

R. Liksza 2, A. Beiner, T. Krotofil - B. Breguła 2, A. Zając 2, B. Książek, A. Porwoł, M. Zaremba;
Wspólnie dla Chorzowa - Wert Know-How 4:3
A. Mordzak 2, M. Gruchalski, M. Kandziora - L. Kompaniets 2, D. Yemets;
APN Chorzów Stary - Contra 3:10
M. Markosyan 2, M. Kaczmarczyk - D. Swatek 3, R. Fleger 2, T. Bienek, P. Brodocz, M. Hadzik, A. Kutschereiter, A. Zajdel;
Dam Pack - Koreja.pl 3:5
T. Mikusz, R. Oczko, P. Tkocz - A. Kempka 3, T. Cholewa, A. Langer;
Kraken Pub - Bryka 0:9
R. Rzyska 3, M. Klaus 2, B. Grosicki, A. Klama, D. Kuc, A. Nicpoń.
Pauzował Stokson.

Tabela końcowa: Bryka 47 pkt., AC Hilda 44, Wspólnie dla Chorzowa 39, Stokson 38, Eko-Tor 29, Dam Pack 27, Contra 25, Koreja.pl 20, APN Chorzów 18, Kraken Pub 18, Wert Know-How 14.

Król strzelców: Martin Markosyan (APN) - 29 bramki.
Nagroda fair play: Contra.

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.