ChLF. Wielki krok Victorii w stronę podium

Chorzowianin 2019-02-26 | Komentarzy: 0
6 punktów i aż 15 goli - to dorobek Victorii Klimzowiec z minionego weekendu. Zespół ten jest na najlepszej drodze do ponownego zakończenia rozgrywek na podium. W najbliższą niedzielę (2.03.) emocjonować się będziemy spotkaniem na szczycie: lider Irex Gaz zagra z wiceliderem Budoserwisem.
ChLF. Wielki krok Victorii w stronę podium

Fot. Chorzowianin.pl Magazyn ChLF FLASH

I LIGA: Nie każda drużyna potrafi rozegrać dobre spotkanie dzień po dniu. Zdarzało się, że zespoły traciły siły w sobotnich meczach zaległych i w niedzielę zupełnie nie przypominały siebie. Jednak Victoria Klimzowiec wyszła z tej próby obronną ręką.

Trzecia ekipa tabeli najpierw wysoko pokonała Kadrę (9:2), a niespełna 24 godziny później odniosła arcyważne zwycięstwo z plasującym się tuż za nią Mateco (6:1). Dzięki temu wyprzedza bezpośredniego rywala aż o dziewięć punktów (a do tego ma lepszy bilans meczów bezpośrednich). Drugi sezon Victorii na podium? Wszystko na to wskazuje.

Już za kilka dni - w niedzielę, 2 marca, o godz. 11.20 - będziemy świadkami meczu, który może zdecydować o mistrzowskim tytule. Irex Gaz przystąpi do ligowego hitu z punktem przewagi nad Budoserwisem (lider w niedzielę pokonał ostatni w tabeli WSD, zaś wicelider wygrał z zawsze groźnym Klimzowcem). Emocje gwarantowane!

Coraz lepiej poczynają sobie piłkarze Gemini. Odnieśli trzecie zwycięstwo w pięciu ostatnich meczach. Znów (podobnie jak w poprzedniej kolejce, z Mateco) zagrali bez zmiennika i znów udowodnili, że liczy się jakość a nie ilość. Wydaje się, że 16 punktów, które zgromadziło Gemini, powinno być dorobkiem gwarantującym utrzymanie. Minimalnie swoją pozycję poprawił Autor Team, który zremisował z Silesią 2:2. Z kolei Thunder doznał szóstej porażki z rzędu.

Mecz zaległy
Victoria Klimzowiec - ZZ Kadra 9:2

Marcin Winciersz 3, D. Lediński 2, A. Winciersz 2, K. Dylewski, P. Guzowski - M. Majchrzak, A. Sikora;

16. kolejka
Mateco - Victoria Klimzowiec 1:6

R. Wolniewicz - K. Dylewski 4, D. Kłosek, D. Lediński;
ZZ Kadra - Thunder 7:4
B. Borowiec 3, M. Majchrzak 2, M. Korban, P. Wróbel - M. Nowak 2, S. Niechcioł, P. Wach;
Autor Team - Silesia BG Turbo 2:2
T. Czopnik, M. Węgrzyn - M. Malec, K. Piekarski;
Klimzowiec - Budoserwis 2:4
Ł. Stefański 2 - M. Ogórek 2, M. Bystrzowski, M. Lubkowicz;
Gemini Alpol - Danmar/Kuś 1:0
R. Kuza;
Irex Gaz - WSD 5:3
D. Rymaszewski 2, A. Stachański, S. Szostok, K. Wysocki - T. Pogoda 2, A. Mania.

Tabela: Irex Gaz 43 pkt., Budoserwis 42, Victoria Klimzowiec 37, Mateco 28, Klimzowiec 27, Danmar/Kuś 22, ZZ Kadra 22, Silesia 21, Gemini Alpol 16, Autor Team 8, Thunder 7, WSD 4.


II LIGA: Dla drużyny AC Hilda mecz ze Wspólnie dla Chorzowa był ostatnim dzwonkiem, by się przebudzić. Do niedawna lider tabeli wpadł w potężny dołek, przegrał czterokrotnie i spadł na trzecie miejsce. Jednak w miniony weekend Hilda wzięła się w garść i - po hat-trickach Adama Zająca i Michała Zaremby - pokonała Wspólnie dla Chorzowa. Dzięki temu powróciła na pozycję wicelidera.

Bryka już do końca sezonu będzie musiała sobie radzić bez zawieszonego na pół roku Doriana Grudnia. Jednak w meczu z zamykającym tabelę Wert Know-How nie miała problemów z odniesieniem zwycięstwa (6:1).

Stokson i Dam Pack ostatnio punktują regularnie i... pewnie żałują, że pierwsza połowa sezonu w ich wykonaniu była słabsza. Gdyby obie ekipy miały na koncie kilka "oczek" więcej, byłyby poważnymi kandydatami do awansu. Wprawdzie nadal zachowują szanse na grę w I lidze, ale nie wszystko zależy od nich - muszą liczyć na potknięcia, zwłaszcza Hildy (która jednak w najbliższych czterech kolejkach zmierzy się z samymi drużynami z dołu tabeli).

17. kolejka
Wspólnie dla Chorzowa - AC Hilda 4:6

M. Gruchalski 2, K. Kośny, T. Marzetz - A. Zając 3, M. Zaremba 3;
Kraken Pub - Dam Pack 1:4
S. Olszewski - G. Misterka 2, J. Lachowski, T. Oczko;
Stokson - Contra 2:1
P. Maroń, P. Rotuski - M. Hadzik;
Wert Know-How - Bryka 1:6
Ł. Gąsior - A. Bielanik 3, P. Wąsik 2, B. Grosicki;
APN Chorzów Stary - Eko-Tor 4:9
M. Markosyan 4 - M. Bronisz 2, R. Liksza 2, M. Mikołajczak 2, B. Góralski, G. Grabowiec, T. Krotofil;
Pauza Koreja.pl.

Tabela: Bryka 40 pkt. (16 meczów), AC Hilda 31 (15), Wspólnie dla Chorzowa 30 (16), Stokson 26 (16), Dam Pack 25 (16), Eko-Tor 23 (15), Koreja.pl 17 (15), Contra 16 (15), APN Chorzów 15 (15), Kraken Pub 14 (16), Wert Know-How 10 (15).

(m)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.