Chorzów będzie miał monetę

Chorzowianin 2009-03-25
4 denary chorzowskie. Budynek główny Poczty Polskiej w Chorzowie oraz herb miasta widnieją na nowej lokalnej monecie, która do obiegu trafi 12 maja 2009 roku.
Chorzów będzie miał monetę
Emitentem monety jest Urząd Miasta Chorzów. Moneta o średnicy 27 mm wykonana z mosiądzu, wybita zostanie przez Mennicę Polską SA w Warszawie w nakładzie 20 000 szt. Autorami projektu są Andrzej i Roussanka Nowakowscy. Pomysłodawcą i inicjatorem emisji lokalnej monety jest Joachim Otte, I zastępca prezydenta Chorzowa. – To dobry sposób na promocję miasta, wzbudzenie zainteresowania jego historią, tradycją – mówi. – Już odbieramy sygnały, że jest spore zainteresowanie naszym denarem.
4 denary chorzowskie będzie można nabyć w Muzeum w Chorzowie przy ulicy Powstańców 25, od dnia 12 maja br. w cenie 4 zł za sztukę. Monety przyjmowane będą jako środek płatniczy w wyznaczonych sklepach na terenie Chorzowa do dnia 30.09.2009 roku. – Chciałem, żeby denary trafiły do obiegu jeszcze przed Świętem Miasta. Być może pomysł z lokalnymi monetami będzie kontynuowany co roku. W ten sposób chcielibyśmy promować poszczególne dzielnice Chorzowa. Zobaczymy jednak jak przyjmą się 4 denary – zaznacza J. Otte.
 
wojz

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.