Zobacz rozmowę z Andrzejem Kotalą, prezydentem miasta:
Zobacz rozmowę z Joachimem Otte, zastępcą przewodniczącego Rady Miasta:
Chorzów po wyborach
Chorzowianin 2010-12-27
|
Komentarzy: 47
Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa i Joachim Otte, zastępca przewodniczącego Rady Miasta komentują pierwsze tygodnie pracy po wyborach samorządowych. Zapraszamy do obejrzenia naszych rozmów.
Zobacz rozmowę z Andrzejem Kotalą, prezydentem miasta:
Zobacz rozmowę z Joachimem Otte, zastępcą przewodniczącego Rady Miasta:
Reklama:
Dyskusja:
~kolo
IP: 83.15.*.*
2010-12-27 15:04:50
Patrzcie ludzie i słuchajcie, jakiego mądrego prezydenta wybraliśmy! W 2011 roku będzie realizował budżet skonstruowany przez Marka Kopla, zajmie się więc drogami (np. Leśna I i Leśna II), zrealizuje wykonanie projektu trybun na stadionie Ruchu Chorzów, podpisze ogłoszone już przetargi itd. Już na starcie swej prezydentury zastrzega, że nie będzie w stanie nic zrobić bez poparcia Wspólnego Chorzowa (a zatem jeśli nie zrealizuje swych obietnic, to będzie to wina opozycji). Nieźle to sobie wykombinował, co? Właściwie, to wyborcy PO mogą spisać rok 2011 na straty, bo i tak dalej będzie realizowany program wyborczy Wspólnego Chorzowa. A pan Andrzej Kotala będzie miał czas na zapoznanie się z rzeczywistym stanem miasta, a także na przyswojenie sobie podstawowych nazw i pojęć, takich jak MORiS (a nie MOSiR).
~zapomniany diabeł
IP: 93.175.*.*
2010-12-27 15:24:52
Mój Boże, jeśli ten jąkała tak samo będzie negocjował z ewent inwestorami to szaro to widzę. 15 min rozmowy i ani jednego, podkreslam jednego konkretu!!!
~Maga
IP: 83.15.*.*
2010-12-27 15:41:05
Ja poddałabym p. Kotale testom, mającym na celu sprawdzenie wiedzy o Chorzowie i w ogóle o samorzadzie. Za co odpowiada, jakie realizuje swoje zadania i jakie zlecone. Oj myslę, że byłoby cieniutko, oj cieniutko!!!
~krojc
IP: 83.5.*.*
2010-12-27 19:16:56
[kolo] przeczytaj ze zrozumieniem to co sam napisałeś: "nie będzie w stanie nic zrobić bez poparcia Wspólnego Chorzowa". A jak ma zrobić to inaczej nie mając większości w Radzie, jednocześnie mając "na karku" trzech nieśmiertelnych prezydentów w postaci zastępców Przewodniczącego? [Maga] sama poddaj "testom, mającym na celu sprawdzenie wiedzy o Chorzowie". Mieszkam w Chorzowie ponad 30 lat ale i ja nie zdecydowałbym się wystąpić w konkursie wiedzy o nim. I myślę, że większość mieszkańców miałaby z tym problemy. Wiedza na ten temat nie może być wyznacznikiem tego czy jest się dobrym czy też złym gospodarzem. A swoją drogą Twoja zajadłość w krytykowaniu p. Kotali robi się po prostu nudna.
~wraży
IP: 89.73.*.*
2010-12-27 20:22:49
I to ma być ten "NAJLEPSZY RUCH DLA CHORZOWA"? Na czym on konkretnie polega, panie prezydencie Kotala? Na firmowaniu swoim nazwiskiem decyzji podjętych przez poprzedników? Przypominam, że nie wygrał pan wyborów pod hasłami kontynuacji tego co dobre, lecz na totalnej krytyce wszystkiego, co się w Chorzowie dzieje.
~wraży
IP: 89.73.*.*
2010-12-27 20:57:13
Maga, wbij sobie do głowy jedno - Andrzej Kotala będzie dobrym prezydentem i już, bez względu na to czy ma wiedzę na temat miasta, czy jej nie ma. A ty Kolo, pamiętaj, że dopóki żyją prezydenci - zastępcy Przewodniczącego Rady (a są przecież "nieśmiertelni"), dopóty prezydent Kotala będzie miał związane ręce i będzie zmuszony gadać głupstwa. Pogódźcie się z tym i zaprzestańcie wreszcie tej zajadłej krytyki.
~chorzowianin
IP: 78.131.*.*
2010-12-28 06:23:04
Zarówno nowy Prezydent jest żałosny, jak i ten Otte, który ciągle nie potrafi się pogodzić z tym, że już na zawsze zostanie prezydentem emerytem. Kopel powinien mu dać zakaz udzielania wywiadów
~Maga
IP: 83.15.*.*
2010-12-28 06:40:14
Wraży, a Ty nie wbijaj nam niczego do głowy. Pomyliłes elektorat. Nasze głowy, to nie gąbki, które chłoną byle co, mówione przez byle kogo. My swoje zdanie mamy!
~Chorzowianin
IP: 83.242.*.*
2010-12-28 08:58:02
Jąkała to był poprzedni zastepca-a Ty uważasz sie erudytę?-hahahha.Wspaniałego mamy Prezydenta-jesteśmy dumni.
~Hilary
IP: 157.25.*.*
2010-12-28 09:10:23
Generalnie prawda jest taka, że Prezydent Miasta powinien znać swoje miasto i już. Ja, jako Chorzowianin mieszkający tu od urodzenia już kilkadziesiąt lat nie mam problemów z nazewnictwem i to wszelakim.
~Huck
IP: 83.242.*.*
2010-12-28 09:10:35
Miasto zostawiliscie w b. złym stanie.
~????
IP: 83.242.*.*
2010-12-28 09:17:08
P.Otte,wy lubicie sie sadzić!!.A te Wasze imprezki na Waszą cześć za ml.to nie trwonienie naszych pieniedzy?
~LOKI
IP: 83.242.*.*
2010-12-28 09:24:09
P.Kopel przegrał,bo miał do niczego z-ców.Mógł Ich wymienić!!!!!!!!!!!!!!!!a szczególnie p.Ottego wysłać na zielona trawke.Radni W.Chorzowa wreszcie pogodzić sie trzeba z porażką wierutną!!!Koniec kropka.Mamy super PREZYDENTA!!! dobrze mówi.
~Oho
IP: 83.242.*.*
2010-12-28 09:48:39
Panie Otte,my już Panu podziekowalismy i nie chcemy Pana.Czy to tak trudno zrozumieć!!.Proszę sie juz nie wypowiadać na forum.Życzymy ciepłych kapci.
~krojc
IP: 83.5.*.*
2010-12-28 10:18:34
[maga] jak mówi stare przysłowie "Tylko krowa nie zmienia poglądów". Dobrze jest mieć swoje zdanie ale trzeba mieć także trochę trzeźwego spojrzenia na świat. Nie neguję zasług jakie ma dla Chorzowa p. Kopel. Ale na Boga długo można bazować na remoncie ul. Wolności (notabene nadającej się do generalnego remontu), na przykryciu Rawy (trwało to ze 3 kadencje), wybudowaniu basenów, boisk itd! Zdecydowanie wygrał na Klimzowcu - i nie dziwota - dla niego Chorzów to głównie Klimzowiec. Przegrał w Batorym - w ten sposób podziękowano mu za zainteresowanie tą dzielnicą, a szczególnie ul. Armii Krajowej. p. Otte wypisuje (i wyśmiewa) na swoim blogu obietnice nowego Prezydenta. A dlaczego WCh nie zaproponował tego samego? Dlaczego przynajmniej części nie zrealizował? Festyny, biesiady rocznicowe, pochody Bożogrobców itp imprezy to nie wszystko.
~MACIE swój ROZUM
IP: 62.233.*.*
2010-12-28 10:51:20
Ludzie, czy wyście zwariowali, nie rozumiecie o czym mówi Pan Otte (nazwiska się nie odmienia nieuki). Proszę posłuchajcie jeszcze raz. Już jest po wyborach, więc może zaczniecie działać na rzecz miasta, a nie atakujcie zasłużonych ludzi. Otte powiedział że będzie pilnować realizacji PROGRAMU WYBORCZEGO Kotali (prezydenta z Katowic) to chyba jest również w waszym interesie?!
~egon
IP: 83.15.*.*
2010-12-28 11:12:29
Kto "podziękował" panu Otte? Jacy "my"? Oho, wypowiadaj się za siebie. Joachim Otte uzyskał w wyborach mandat radnego i bardzo dobrze, że jest nadal aktywny. LOKI, tobie też coś się pomyliło. Radni Wspólnego Chorzowa wygrali wybory, choć prezydent miasta jest z PO. I choćbyś postawił przy swych komentarzach sto wykrzykników, to faktów nie zmienisz.
~ErykM
IP: 62.233.*.*
2010-12-28 11:26:00
Proszę pilnować Prezydenta i rozliczać go z obietnic wyborczych oraz kłamstw.
~Hucik
IP: 83.242.*.*
2010-12-28 12:36:47
Taka jest prawda,że budżet opracowywali poprzednicy i związli nowemu prezydentowi ręce.Podziwiam zapał nowgo prezydenta.Wierzę w NIEGO.
~Hilary
IP: 157.25.*.*
2010-12-29 12:55:01
Drogi "~MACIE swój ROZUM" - polskie bądź obcojęzyczne nazwiska jeśli jest taka możliwość to się ODMIENIA!!! Nieładnie tak przezywać brzydko innych i do tego nie mieć racji.
~MACIE swój ROZUM
IP: 91.94.*.*
2010-12-29 17:27:45
Szanowny Hilary. Jeśli nie wiesz czy sie odnienia czy nie lepiej nie odmieniaj. Piszemy i mówimy Otte, a nie Ottego. KPW?
~kibic
IP: 78.131.*.*
2010-12-29 18:55:14
Jest pierwszy sukces nowego Prezydenta. Obiecał, że załatwi pieniądze na obwodnicę i sukces. Premier i koledze z PO wstrzymali wszystkie inwestycje drogowe w Polsce. Pewnie zbierane są środki na obwodnicę Chorzowa. Brawo Panie Prezydencie. Tak trzymać. Nie sądziłem, że tak szybko się uda. Chorzów jest najważniejszy.
~Obserwator_2010
IP: 109.95.*.*
2010-12-29 20:22:54
No cóż człowiek platformy. i teraz wszystkie przetargi w mieście będą wygrywać kolesie z warszawy...
~Maga
IP: 83.15.*.*
2010-12-30 07:57:06
Właśnie, przetargi, tutaj trzeba mieć oko na nowego prezydenta. Radni, przyglądajcie się tym rozstrzygnięciom!!!
~pedagog
IP: 83.15.*.*
2010-12-30 10:44:38
Wsłuchuję się w wypowiedzi nowego prezydenta z coraz większym zażenowaniem. Dziś już nieważne są sympatie polityczne, teraz interesuje mnie to czy gospodarz miasta jest kompetentny. A na razie, niestety, widzę człowieka gadającego głupstwa. Plan oszczędności w dziedzinie edukacji to zlikwidowanie niektórych konkursów szkolnych. Ile zaoszczędzimy - 10 czy 20 tysięcy? Planuje pan założyć "bank zamiany mieszkań" w Urzędzie Miasta? Toż przecież od kilkunastu lat takie biuro funkcjonuje w Wydziale Lokalowym chorzowskiego magistratu! Panie prezydencie, Chorzów to duże, stutysięczne miasto. Proszę traktować nas poważnie. Niech pan nie rzuca publicznie pomysłami, które przyszły panu do głowy pięć sekund temu, po spojrzeniu w sufit.
~Hilary
IP: 157.25.*.*
2010-12-30 15:52:08
@MACIE swój ROZUM - odsyłam do mojego postu: odmienia się nazwiska, w przypadku których jest taka możliwość. Wróć się do szkoły i zacznij uważać na lekcjach.
~Ho ho ho
IP: 83.242.*.*
2010-12-30 19:12:54
Pedagog weź sie do roboty,a nie czytaj brukowca-wstyd kupować taka gazetę.Powinno sie ja zlikwidować,bo jest na usługach "wspólnego chorzowa".Internauci do roboty,a nie krytyki.
~obi
IP: 89.79.*.*
2010-12-30 20:45:49
panie otte najdrzozsza woda scieki to wasze dzielo
~MACIE swój ROZUM
IP: 62.233.*.*
2010-12-31 10:41:18
Skończyłem b.dobre szkoły, a ty niestety masz jakieś kompleksy. Otte się nie odmienia, ale i tak nie dojdziemy do zgody, więc życzę Ci wszystkiego dobrego w Nowym Roku.
~obi
IP: 89.79.*.*
2010-12-31 17:41:41
bog zaplac dobry czlowieku i nawzajem
~[*]
IP: 83.5.*.*
2011-01-02 09:09:17
"No cóż człowiek platformy. i teraz wszystkie przetargi w mieście będą wygrywać kolesie z warszawy..." OBSERWATOR nie wiem ile masz lat ale mniej więcej 10-15 lat temu wszystkie przetargi na remonty, budowy, przebudowy w mieście wygrywała jedna firma mająca w swojej nazwie człon PRO coś tam. I nie było na nich siły. Remont ratusza, remonty przedszkoli, szkół, wykonywanie nawierzchni brukowych itp. Efekt był taki, że zatrudniali "ludzi z ulicy" byle tylko wykonać zadanie, a potem w ramach gwarancji roboty były robione od nowa. Więc nie pisz bzdur na temat przetargów bo to temat, który zawsze będzie budził emocje i podejrzenia. Jesteś widzę kolejną osoba na forum, która "dla zasady" będzie negować wszystko co związane z nową władzą. Nic jeszcze nie zdążyli zrobić ale już są "be". Doskonałym przykładem na to jest MAGA, która znowu "błysnęła": "Właśnie, przetargi, tutaj trzeba mieć oko na nowego prezydenta. Radni, przyglądajcie się tym rozstrzygnięciom!!!". Osobo! Jesteś po prostu nudna i żałosna! A swoją drogą czy ci wszyscy "specjaliści" od krytyki i wytykania zrobili kiedykolwiek cokolwiek dla poprawy sytuacji w Chorzowie?! Przypuszczam, że nie. Powiem szczerze zaczynając zaglądać kilka tygodni temu na tę stronę miałem nadzieję na w miarę rzeczowe i konstruktywne wymiany informacji i opinii. Teraz widzę, że byłem w błędzie. Dlatego proszę o nie wpisywanie odpowiedzi na mojego posta (szczególnie MAGA). Obiecuję, że więcej się tu już nie pojawię... Szkoda czasu i nerwów
~czarnoksiężnik z Krainy Oz
IP: 83.10.*.*
2011-01-02 17:46:28
Chciałam zauważyć, że pan jako zastępca prezydenta był dla mieszkańców Chorzowa przez ostatnie lata. I czym pan się zajmował ? Rycerzami udającymi bożogrobców i bzdetami typu lokalne pieniądze. Marnowaliście pieniądze na huczne święto miasta i to są główne dokonania ostatniej kadencji. Pana prezydenta Kotalę prosimy o oszczędności i zaprzestania żenujących pochodów ulicą Wolności.
~Anioł
IP: 83.10.*.*
2011-01-02 17:59:09
Panie Otte, większość instytucji miejskich jest zarządzana katastrofalnie. Pieniądze są po prostu marnowane. A wszystko dlatego, że obsadziliście stanowiska ludźmi miernymi, biernymi ale wiernymi. Siedzą na swoich ciepłych posadkach i nic nie robią za to pobierają przyzwoite pensje !!!
~roman
IP: 89.73.*.*
2011-01-02 18:08:50
Masz rację ~[*]. Dla swojego dobrego samopoczucia przenieś się na jakieś forum, gdzie "be" jest wyłącznie poprzednia władza. Tam zapewne kwitnie konstruktywna wymiana myśli i opinii. No to baj.
~ROBERT
IP: 83.242.*.*
2011-01-02 20:30:18
MAGA Ty wszystkim nie ufasz?mężowi też?Jeszcze nie rozkrecili się Prezydenci w pracy,a Ty juz podejrzewasz o niecne sprawy.Masz brzydki charakter-no chyba,ze byłaś przy przetargach poprzedniej EKIPY i wiesz jak to wygladało.Ale Ty nie należysz do bystrych osób,wiec nie pleć głupstw.Miłej pracy NOWYM PREZYDENTOM życzę-powodzenia.
~Nowy R.
IP: 83.242.*.*
2011-01-03 08:02:37
Biedni uczniowie-na cześć WŁADZY musieli chodzić po WOLCE i nisko sie kłaniać,paradować,a panowie siedząc wygodnie w SZOPENIE uśmiechali sie łaskawie.Na to właśnie były wydawane pieniadze-świeto miasta.A czy ktos sie nas pytał,czy my tego chcemy.Przypomina mi to czasy PRL-u,pochody 1-majowe.Potem Władza sie bawiła za naszą forsę.
~:)
IP: 62.233.*.*
2011-01-03 08:09:26
Ja nie ufam nowej partyjnej władzy. Nie ważne czy jesteś dobry czy nie, ważne że jesteś w partii. Prosty przykład viceprezydenci, jeden z Czeladzi, drugi były czerwony Ciężkowski, a na trzeciego trwa łapanka. Ale to są niebywale doświadczeni fachowcy, w szczególności Michalik.
~Poirytowany
IP: 62.233.*.*
2011-01-03 09:25:54
ROBERT a Ty wszystkim ufasz? A wchodzenie na prywatne podwórko to specjalność wyłącznie ludzi słabych i nie posiadających argumentów. Przykre, ale pewnie nie zrozumiałeś tego co napisałem. pozdrawiam.
~[*]
IP: 83.0.*.*
2011-01-03 11:04:03
Jestem może niesłowny ale na chwilę wróciłem. ROMAN znajdź w moich postach słowo skargi na działalność byłych władz Chorzowa (oczywiście sprzed wyborów)? A to, że ich obecne działania (szczególnie niemiło zaskoczył mnie p. Otte - patrz choćby zapis z III sesji RM - mowa o p. Koplu jako o "obrońcy" 12) to już całkiem inna sprawa. Żegnam...
~Chorzowianka
IP: 194.126.*.*
2011-01-04 21:39:53
Jak można zaczynać od rozbudowy stadionu Ruchu skoro boisk do grania w piłkę u nas pod dostatkiem wszyscy o tym dobrze wiedzą. Są inne potrzebniejsze inwestycje ale cóź lepiej przypodobać się kibicom niż ludziom starszym którym trudno poruszać się po krzywych nieodśnieżonych chodnikach. Panowie włodzarzowie miasta zapraszamy do Chorzowa II, szczególnie w środę i sobotę w okolice tragowiska Barska.Handluje się na chodnikach ludzie muszą chodzić ulicami, a place targowe od strony Kalidego i Barskiej są zajęte w 50 %. Kto to widział taki bałagan.
~Ola
IP: 79.191.*.*
2011-01-04 22:36:59
Co do tego trzeciego- Zastępcy Prezydenta ds. technicznych tj.nim nadal Jan Michalik i tak zostanie na 4 lata ,bo to było juz wcześniej ukartowane! Naprawdę wierzycie,ze nie ma w Chorzowie odpowiednio przygotowanej osoby do wykonywania tej pracy miesięcznie za ponad 10 tys. zł do ręki z bonusami,zastanówcie się trochę.To przecież czysty układ.Prezydent Kotala w wywiadzie krytykuje Jana Michalika,a on spokojnie siedzi w swoim gabinecie,jak to emeryt na wakacjach (bo emeryturkę też bierze.
~
IP: 87.96.*.*
2011-01-04 23:23:37
Jan Michalik został? szok!-będzie na kogo zwalić niepowodenia.
~ROBOL
IP: 83.242.*.*
2011-01-05 16:24:52
To rodzinka w komplecie na stanowiskach v-ce prez?mamy 2- Michalików-ho ho ho
~kijask
IP: 89.79.*.*
2011-01-06 09:38:46
Nie da się tego słuchac - typowy jad polityczny
~kijask
IP: 89.79.*.*
2011-01-06 09:40:04
Oczywiście tego drugiego Pana
~
IP: 91.94.*.*
2011-01-06 09:45:57
Oooooo, tak, a pierwszy o ostoja spokoju i gwarancja dobrobytu. Chorzów to będzie kraina mlekiem i miodem płynąca. kijask nie pij tyle.
~Jacek
IP: 46.148.*.*
2011-01-06 15:06:46
Tylko błagam niech ktoś wreszcie wywali tego pozera Marka Dudka. Ze też się na nim Kopel nie poznał.