Chorzowianka mistrzynią Europy!

Chorzowianin 2010-03-03 | Komentarzy: 0
Dotychczas na hasła „biathlon” i „Chorzów” odzew był jeden: Tomasz Sikora. Wkrótce może się to zmienić. Za sprawą Moniki Hojnisz, zawodniczki z naszego miasta, która została właśnie mistrzynią Europy juniorek!
Chorzowianka mistrzynią Europy!
18-letnia Monika, najmłodsza z usportowionego klanu Hojniszów (Karolina gra w piłkę ręczną, zaś Patrycja też uprawia biathlon), od kilku lat startuje w najważniejszych imprezach juniorskich i młodzieżowych. Ten sezon jest dla niej wyjątkowo udany.

Pod koniec stycznia chorzowianka, reprezentująca barwy UKS Lider Katowice, wywalczyła dwa brązowe medale w mistrzostwach świata juniorek młodszych, które odbywały się w szwedzkim Torsby. Stawała na podium po sprincie i biegu pościgowym

W lutym najważniejszą imprezą dla kadry juniorek są mistrzostwa Europy w Otepaeae. Już pierwszy start na estońskich trasach przyniósł Monice złoto!

2 marca wygrała bieg długi (na 12,5 km). Hojnisz wydawała się zaskoczona sukcesem.

- Jestem bardzo szczęśliwa, ale także trochę zszokowana. Po ostatnim strzelaniu nie wiedziałam, na którym byłam miejscu, ale na końcowym okrążeniu dałam z siebie wszystko - mówiła Monika Hojnisz po zawodach.

To dla niej pierwsze zwycięstwo w karierze w zawodach międzynarodowych. Hojnisz wyprzedziła dwie Norweżki, o 32 sekundy Kaię Woeien Nicolaisen oraz o 40,7 sekund Tiril Eckhoff.

Kluczem do sukcesu okazało się dobre strzelanie. Podczas gdy rywalki z czołówki myliły się często, chorzowska biathlonistka spudłowała tylko raz na dwadzieścia prób.

To nie koniec zmagań w Otepaeae. Mistrzyni Europy ma jeszcze w planach start w sztafecie (czwartek), sprincie (sobota) i biegu pościgowym (niedziela).

Fot. Polski Związek Biathlonu
(fab)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.